به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت و نکوداشت روز کارمند، آیین تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه مازندران برگزارشد

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۴ کد : ۳۳۴۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۲
حجت الاسلام رحیمیان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران درمراسم تجلیل از کارمندان نمونه با بیان این مطلب که درخصوص اختصاص روزی به نام کارمندان دو نکته مهم وجود دارد، گفت: اولین نکته بحث جایگاه کارمند در دانشگاه است و نکته دیگر در انتخاب هفته دولت و روز کارمند با مناسبتی که پیوست خورده است.
به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت و نکوداشت روز کارمند، آیین تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه مازندران برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام رحیمیان دراین مراسم گفت: در ارتباط با شرافت کاری که کارمندان دارند روایتی ازپیامبر اکرم (ص) وجود دارد که می فرمایند: فرشتگان بال های خود را فرش دانشجو می کنند و بستری که دانشجو بر آن قدم می گذارد بال ملائکه است. در دانشگاه سه رکن است که ما را به سوی تعالی و پیشرفت حرکت می دهد که توجه به آن باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود و عدم توجه به آن باعث رفتن جامعه به سمت هلاکت و بدبختی خواهد شد. این سه رکن اساسی بحث استاد، دانشجو و کارمند است.

حجت الاسلام رحیمیان خاطرنشان کرد: اینکه پیامبر (ص) می فرماید فرشتگان بال خود را فرش زیر پای دانشجو می کنند این نقش را واقعاً در میان این سه رکن چه کسی ایفا می کند؟ به عقیده من تناسب بیشتر با کارمندان و کارکنان عزیز است که اینها فرشتگانی هستند که این عرصه متعالی را با بال های خودشان برای محیط دانش فراهم می کنند. ما به عنوان خدمت گذاران دانشگاه باید بر خود ببالیم که رسالت فرشته مانند را بر عهده داریم. باید به این جایگاه توجه کنیم و قدردان آن باشیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران یادآور شد: اگر این مشارکت و همراهی از طرف خانواده های کارکنان عزیز نبود، قطعاً آن تلاش و روحیه مناسب برای کارهای روزمره ایجاد نمی شد. باید بگوییم که خانواده های همکاران دانشگاهی نیز در ایفای این نقش متعالی در این بستر سازی اجر فراوان دارند.

حجت الاسلام رحیمیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انتخاب سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان هفته دولت هم دارای پیام خاص خودش است، ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیئت دولت با ایشان فرمودند: با توجه به اینکه شهید باهنر و شهیدرجایی فرصت کوتاهی برای عرصه خدمت داشتند اما چه شد که در آن فرصت کوتاه درخشیدند و نامشان برای سالیان متمادی درخشید. این به خاطر ایمان، تلاش جهادی و مدیریت انقلابی آنها بود و ما امروزه با تمام وجود خود حس می کنیم هر کسی که در این زمینه ها فعالیت می کند باید برای تعالی و پیشرفت در این عرصه از این صفات بهره گیرد تا به عظمت فرشته گونه این کار برسند.

گفتنی است دراین مراسم از کارمندان نمونه و بازنشستگان دانشگاه و همچنین خانواده همکاران فقید یک سال گذشته دانشگاه مازندران با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.

کلید واژه ها: مازندران