نشست مشترک شورای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزارشد

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶ کد : ۳۳۴۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۲
نشست مشترک شورای دانشگاه، با حضور دکتر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و عضو هیئت امنای دانشگاه های استان گلستان، در سالن اندیشه برگزار شد.
نشست مشترک شورای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معاون وزیر جهاد کشاورزی دراین نشست گفت: یکی از چالش های کشور در حال حاضر، ارتباط دانشگاه با بخش اجرا است زیرا در این خصوص زیربنایی خوبی وجود ندارد.

عضو هیئت امنای دانشگاه های منطقه گلستان تصریح کرد: در حال حاضر ۲ هزار عضو هیئت علمی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به همراه ۳۰۰ ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی در کل کشور فعال هستند که از جمله ۱۰ ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی در استان گلستان وجود دارد.

دکتر زند خاطرنشان کرد: هم اکنون کشور را به ۱۰ هزار پهنه تقسیم بندی کردیم تا بتوانیم فعالیت ترویجی کشاورزی را به خوبی انجام دهیم.

وی یادآورشد: این سازمان آمادگی دارد تا طرح‌های تحقیقاتی کاربردی دانشگاهیان را که به حل مشکلات جامعه منجر شود، حمایت کند.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هدف از برگزاری این جلسه را همکاری مشترک پژوهشی و تحقیقاتی دوجانبه دانشگاه و سازمان تحقیقات آموزش کشاورزی عنوان کرد و گفت: هماهنگی بخش اجرا، صنعت و دانشگاه موجب می‌شود تا مسائل و مشکلات بخش کشاورزی کاهش یابد.

دکترنجفی نژاد گفت: ما در راستای هماهنگی بخش های دانشگاه و اجرا، نشست های متعددی را برگزار کردیم که نتایج برخی از این نشست‌ها در حال حاضر مورد استفاده مجموعه وزارت علوم قرار گرفته‌است.

گفتنی است دراین نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، موارد مورد نظر خود را بیان کردند.

کلید واژه ها: گرگان