برگزاری مراسم گرامیداشت روز کارمند دردانشگاه الزهرا(س)

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۸ کد : ۳۳۴۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۴
در هفته دولت و به منظور تقدیر از زحمات کارمندان دانشگاه الزهرا(س) و با حضور دکترمهناز ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا (س)، معاونان، روسای دانشکده‌ها، سایر مسئولان و کارمندان این دانشگاه مراسم گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند دراین دانشگاه برگزارشد.
برگزاری مراسم گرامیداشت روز کارمند دردانشگاه الزهرا(س)

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این مراسم با سخنرانی دکتر خان بیگی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری دردانشگاه الزهرا (س) آغاز شد. دکترخان بیگی درسخنرانی خود با یاد دو شهید بزرگوار دکترباهنر و رجایی به جنبه ظاهری و معنوی کار اشاره و بیان کرد که جنبه مادی فعالیت‌ها نباید جنبه معنوی آن را تحت تاثیر قرار دهد.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری کسب درآمد از کار را جنبه مادی و عضویت در پازل بزرگ سازمانی جهت نیل به اهداف مجموعه را جنبه معنوی کار دانست که دراین پازل هر فرد برحسب جایگاه شغلی خود مسئولیت و تعهد خاصی را عهده دار است که بایستی به درستی انجام وظیفه کرده و رضایت خلق و خدا را کسب کند.

وی در ادامه به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد که می فرماید: خداوند دنبال کارهای کسی است که او دنبال کارهای دیگران باشد. بنابراین در نظام جمهوری اسلامی که نظامی بر حق است همه باید خود را جزیی از این نظام بدانیم و در پستی که مشغول فعالیت هستیم کارراه انداز بوده و از ایجاد مانع بر سر کارها جلوگیری کنیم.

درادامه مراسم دکترملانظری ضمن ادای احترام به دو شهید بزرگوار رجایی و باهنرکه سرمشق و الگوی ماندگار شده و هفته دولت به نام آنان مزین است و تبریک هفته دولت و روز کارمند، گفت: حرکت رو به جلوی دانشگاه و جایگاهی را که در آن قرار دارد، مرهون تلاش عزیزانی است که در این مجموعه مشغول فعالیت می باشند. خداوند این افتخار را به همه ما دانشگاهیان داده که در محلی خدمت کنیم که با علم مرتبط است چراکه خدمات، یا به علم است یا عالم و یا متعلم و این هر سه محور برتری در کائنات می باشند.

وی افزود: چنین توفیقی باید قدر دانسته شود و تمام تلاش مان را برای این خدمتگزاری خالصانه و صادقانه در طبق اخلاص نهاده تا انشاءالله نام دانشگاه مان را پرآوازه کنیم. ویژگی کار دردانشگاه به عنوان محیطی پویا و زنده می طلبد همه شما عزیزان با این پویایی همراه شوید و از لحاظ اطلاعات و دانش به روز باشید.

دکترملانظری گفت: ما می خواهیم دانشگاه الزهرا (س) جزو ده دانشگاه برتر ایران و به عنوان اولین و برترین دانشگاه خاص بانوان در سطح منطقه و بین الملل، همچنین جزو دویست دانشگاه برتر جهان باشد و از این دانشگاه با افتخار یاد شود و این آرمان برآورده نمی شود مگراینکه همه با هم باشیم و در کنار هم تلاش کنیم. شما کارکنان عزیز الگوی نسل جوان ما در دانشگاه هستید. مسئولیت پذیری، تخصص، تعهد و حسن خلق شما با دانشجویان در اذهان آنها می ماند و الگو می شود.

وی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، این دانشگاه را مظهر یک حرکت علمی در میان بانوان کشور دانست، اینجا یک مرکز اختصاصی است، این می تواند ظرفیت نظام اسلامی را در پرورش و عرضه کردن سطح بالایی از توان علمی بانوان و زنان نشان دهد.

درادامه سرپرست دانشگاه الزهرا (س) از زحمات کارکنان دانشگاه تشکر کرده و ابراز امیدواری کرد که سال تحصیلی جدید را با شفافیت و حسن خلق بیشتر آغاز کنیم.

سپس دکترشهرام اسلامی به عنوان سخنران ویژه مراسم به اصول تربیتی مناسب برای پرورش نسل جوان اشاره کرد. وی که از مشاوران زبده در کشور می باشد بزرگ ترین وظیفه خانواده ها را تربیت انسان‌های خوشبخت دانست و دراین راستا توجه به نکات مثبت و نقاط قوت در زندگی را بسیار مهم دانست.

وی به فرزند سالاری به عنوان بلای قرن اخیر اشاره و این امر را سرمنشا آسیبهای اجتماعی معرفی کرد.

دکتراسلامی ادامه داد برای رسیدن به آرمان‌هایی که رئیس دانشگاه الزهرا (س) مطرح کرده بایستی این آرمان‌ها به آرمان اعضای شاغل در دانشگاه تبدیل شده و از طریق هدف گذاری به منظور قرارگیری دانشگاه در شاهراه دانش، جدیدترین اطلاعات که با ارزش‌های دینی و فرهنگی کشور ما همخوان باشد به ویژه در حوزه خانواده ارائه شود.

دیگر سخنران این مراسم دکتررحمانی معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا (س) بود که محور بحث های خود را پیرامون دو بعد انتظارات کارکنان از دانشگاه و مسئولیت‌های دانشگاه در برابر کارکنان قرار داد.

وی از کلیه کارکنان دانشگاه خواست تا ضمن مطالعه قوانین و مقررات حس کارگشایی داشته و با هوشمندی، نوآوری، خلاقیت و حساسیت به محیط در جذب دانشجوی نخبه در دانشگاه، که از اهداف این مجموعه است، یاری کنند.

معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا (س) برای رسیدن به دانشگاه های نسل سوم، تخصص، امانت داری، سعه صدر و شفافیت و پاسخگویی و پایبندی به منشور اخلاقی را از ضروریات دانست.

وی به منابع انسانی به عنوان سرمایه های اصلی دانشگاه اشاره کرد و برخی از اقدامات رفاهی که در این مدت برای کارکنان اجرا شده را برشمرد.

کلید واژه ها: الزهرا(س)