افتتاح آزمایشگاه های دانشکده فناوری های نوین نمین

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۳۴۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۵۷
همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی و مسئولان شهرستان آزمایشگاه های دانشکده فناوری های نوین نمین افتتاح شد.
افتتاح آزمایشگاه های دانشکده فناوری های نوین نمین

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه وضعیت فعلی دانشکده نمین با سه سال پیش قابل مقایسه نیست، گفت: سه سال پیش دانشکده نمین آزمایشگاه و هیئت علمی نداشت.

وی با اشاره به اینکه این دانشکده هم اکنون ۷ نفر عضو هیئت علمی دارد، ادامه داد: با راه اندازی آزمایشگاه ها، این دانشکده از نظر تجهیزات ارتقا می یابد.

صادقی با اشاره به اینکه اولین فارغ التحصیلان این دانشکده امسال جشن فارغ التحصیلی گرفتند، اظهار کرد: ۴۰ نفر از دانشجویان دانشکده نمین فارغ التحصیل شدند که ۱۲ نفر آنها در کنکور کارشناسی ارشد از دانشگاه های ممتاز کشور قبول شدند که نشان دهنده کیفیت بالای آموزشی در این دانشکده است.

حجت الاسلام و المسلمین صفر یوسف زاده امام جمعه نمین گفت: این خدمات به برکت خون شهدا ارائه می شود و همه ما مدیون خوش شهدا هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از نگرانی های ما وضعیت دانشکده نمین است، ادامه داد: خوشحالیم که در هفته دولت شاهد افتتاح آزمایشگاه های این دانشکده و کلنگ زنی ساختمان آموزشی دانشکده هستیم.

فرهاد عبدالعلی پور فرماندار شهرستان نمین نیز با بیان اینکه توسعه دانشکده فناوری های نوین آبروی شهرستان است، گفت: آماده هر نوع همکاری برای توسعه دانشکده هستیم.

وی افزود: حصارکشی دانشکده با هزینه ۱۷۰ میلیون تومانی انجام شده است و حدود ۸۰۰ میلیون تومان هم برای تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های دانشکده هزینه شده است.

دکتر یاشار عزیزیان رئیس دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به هزینه های راه اندازی سه آزمایشگاه این دانشکده تصریح کرد: برای راه اندازی آزمایشگاه ها حدود ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات این آزمایشگاه ها به روز هستند، افزود: آزمایشگاه های اپتیک و فوتونیک و نانوهای فناوری و لایه های نازک در دانشکده افتتاح شد.

به گفته رئیس دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی، ساختمان آموزشی در ۴ هزار متر مربع احداث می شود.


( ۳ )