درج نام دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست مراکز رسمی برگزاری آزمون های بین المللی زبان فرانسه TCF در دنیا

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۶ کد : ۳۳۴۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۰
با امضای تفاهم نامه فی مابین کالج دانشگاه به نمایندگی از طرف دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز بین‌المللی مطالعات آموزشی زبان فرانسه (CIEP)، کالج دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مرکز برگزاری آزمون های بین المللی TCF فرانسه انتخاب شد.
درج نام دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست مراکز رسمی برگزاری آزمون های بین المللی زبان فرانسه TCF در دنیا

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مرکز بین‌المللی مطالعات آموزشی زبان فرانسه (CIEP) - زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش فرانسه سالیانه اقدام به برگزاری آزمون TCF در سطح ملی می کند که این امر براساس تقویم و فرآیند هماهنگ شده با مرکز بین المللی مطالعات آموزشی انجام می پذیرد.

پیش از این نیز امتیاز مرکزیت آزمون برای برگزاری معتبرترین آزمون بین المللی زبان فرانسه یعنی DELF و DALF به کالج دانشگاه فردوسی مشهد اعطا شده بود. بنابراین کالج دانشگاه با پذیرش ماموریت برگزاری آزمون های DELF و DALF و TCF تنها مرکزی است که همانند مرکز زبان فرانسه تهران (وابسته به بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران) مجموعه کاملی از فعالیت‌های آموزشی و نیز آزمون های معتبر بین‌المللی زبان فرانسه را برگزارمی‌کند و همچنین دانشگاه فردوسی مشهد تنها سازمانی است که علاوه بر آموزش‌های آکادمیک در حوزه زبان فرانسه (کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان فرانسه در دو گرایش ادبیات و مترجمی زبان) به عنوان مرکز بین المللی آزمون های زبان فرانسه فعالیت دارد و نیز دوره های کاربردی زبان فرانسه عمومی و تخصصی کوتاه مدت و بلند مدت را ارائه می کند.

آزمون زبان فرانسه TCF ، مخفف Test de connaissance du français است. این آزمون توسط مرکز بین المللی مطالعات آموزشی وزارت آموزش فرانسه (CIEP) برگزارمی شود و برای سنجش سطح زبان فرانسه دانشجویان یا کارکنان شرکت ها در فرانسه و ایالت کبک کانادا استفاده می شود.

گفتنی است جهت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت کالج دانشگاه فردوسی و یا کانال تلگرام مرکز زبان فرانسه کالج به آدرس اینترنتی https://t.me/clfcufm مراجعه کنید.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد