تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و استانداری البرز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرزمنعقد شد

۰۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۱ کد : ۳۳۴۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۱
استاندار البرز در سومین گردهمایی روسای دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه و استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت راموجب رفع نیازهای استان دانست.
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و استانداری البرز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرزمنعقد شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سید حمید طهایی در سومین گردهمایی رؤسای دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی که در پردیس کشاورزی برگزار شد، با ذکر اهمیت البرز به عنوان کریدور علمی گفت: با جدا شدن استان البرز ازاستان تهران در سال ۱۳۹۰ عملاً بخشی از پایتخت از تهران جدا شد و درحقیقت با تشکیل این استان بحث انتقال پایتخت سیاسی از تهران که همیشه مطرح بود، گاه اوج می‌گرفت و گاه فروکش می‌کرد، پایان یافت.

وی با اشاره به مهاجرپذیر بودن استان البرز ومجاورت آن به تهران ادامه داد: با تشکیل البرز و جدا شدن از بدنه پایتخت بخش مهمی از صنایع تهران در منطقه البرز قرار گرفت که زمینه را برای صنعتی و های‌تک شدن این استان فراهم کرد.

وی البرز را قطب علمی کشور و کریدور علم و فناوری خواند که به دلیل تحقیقات وسیع پژوهشی، وجود پارک علم و فناوری و شرکت های وابسته از پتانسیل بالایی در زمینه ازتقای سطح علمی و ایجاد زمینه اشتغال برخوردار است.

وی در ادامه سخنان خود به امضای دو تفاهم‌نامه مهم بین دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و استانداری البرز و سازمان صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه ظرفیت و پتانسیل لازم برای هم‌افزایی بیشتر در جهت رفع نیازهای استان فراهم خواهد شد.

استاندار البرز با اشاره به ۳۰ مرکز استان البرز و ۲۰۰ مرکز در تهران گفت: با این هم‌افزایی و تعامل می‌توان تمام نیازهای این استان را به تمام مقاطع در رشته‌های مختلف صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و مدیریت و خدماتی تعمیم داد.

گفتنی است در این گردهمایی دو تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و استانداری البرز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز منعقد شد


( ۱ )