تیم ملی والیبال دانشجویان ایران به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال یونیورسیاد ۲۰۱۷ چین تایپه صعود کرد

۰۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۵ کد : ۳۳۴۴۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۸۹
تیم والیبال دانشجویان ایران با پیروزی مقابل تیم چک به نیمه نهایی مسابقات والیبال یونیورسیاد ۲۰۱۷ چین تایپه صعود کرد.
تیم ملی والیبال دانشجویان ایران به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال یونیورسیاد ۲۰۱۷ چین تایپه صعود کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تیم والیبال دانشجویان ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات دانشجویان جهان به مصاف تیم جمهوری چک رفت و با نتیجه ۳ بر صفر (۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰) حریفش را شکست داد و به این ترتیب تیم والیبال دانشجویان ایران برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی مسابقات دانشجویان جهان رسید.

تیم والیبال دانشجویان ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده برزیل و اوکراین خواهد رفت.

تیم ایران در مرحله گروهی با کسب پیروزی مقابل قبرس، امارات، آرژانتین، سوئیس و کانادا به عنوان صدرنشین گروه D صعود کرده بود.

فرهاد پیروت پورعضو تیم ملی والیبال دانشجویان ایران بعد از پیروزی مقابل چک و صعود به مرحله نیمه نهایی یونیورسیاد گفت: خدا را شکر که توانستیم به مرحله بعد برسیم. در جلسه آنالیز بازی، کادر فنی تمام نکات مدنظر را گوشزد کرده بود. ما با شناخت کامل وارد زمین شدیم و توانستیم برای اولین بار در تاریخ مسابقات دانشجویان به جمع ۴ تیم برتر برسیم.

وی درباره رویارویی با برزیل یا اوکراین در نیمه نهایی افزود: برای ما فرقی ندارد با چه تیمی بازی کنیم. ما محکوم به برد و صعود به فینال هستیم.

هم چنین امیرعلی محمدفتعحلی پس از پیروزی تیم ایران گفت: ما قبل از شروع این مسابقات تحت فشار بودیم که به جمع ۴ تیم برتر برسیم. خدا را شکر با ذهن آماده و با شناخت کامل وارد زمین شدیم و به پیروزی رسیدیم.

وی تاکید کرد: تنها هدف ما حضور در فینال است و می خواهیم خوشرنگ ترین مدال مسابقات را به دست بیاوریم.

محمدطاهر وادی دیگر بازیکن تیم والیبال دانشجویان هم گفت: شرایط تیم ما آن قدر خوب است که بازیکن نیمکت نشین و فیکس نداریم. همه برای موفقیت یک دل شده ایم و جلو می رویم. هدف مان این است که به فینال برسیم.

کلید واژه ها: یونیورسیاد


( ۱ )