قرار گرفتن دانشگاه کاشان در فهرست یک درصد برتر دانشگاه های تاثیرگذار

۰۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۴ کد : ۳۳۴۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۱۳
معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه کاشان بر اساس اطلاعات مستخرج از پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز در فهرست یک درصد برتر دانشگاه‌های تاثیرگذار از نظر تعداد استنادات در ده سال اخیر قرار گرفته است.
قرار گرفتن دانشگاه کاشان در فهرست یک درصد برتر دانشگاه های تاثیرگذار

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجید منعم زاده اظهار داشت: دانشگاه کاشان در جدیدترین ارزیابی اعلام‌شده از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با ۲۸۶۷ مقاله و ۲۳۸۱۹ استناد رتبه ۱۱ را در شاخص تعداد مدارک و رتبه ۱۰ را در شاخص تعداد استنادها در میان دانشگاه‌های جامع کشور کسب کرد، همچنین دانشگاه کاشان در شاخص نسبت استناد به مقاله رتبه ۴ کشور را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد استنادهای دریافتی مقالات یک دانشگاه تاثیر به‌سزایی در رتبه یک دانشگاه دارد اظهار داشت: در حال حاضر یکی از شاخص‌های مهم در نظام‌های رتبه‌بندی ملی و بین‌المللی شاخص استناد است. استنادها به معنی میزان استفاده از آثار علمی هستند. هر چقدر استنادهای یک مقاله بیشتر باشد این بدان مفهوم است که آن مقاله بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

دکترمنعم‌زاده افزود: بر این اساس مقالات یک درصد برتر شامل تنها یک درصد از مقالاتی است که در مجلات ISI منتشر می‌شود. هر چند آنها یک درصد از مقالات دنیا را تشکیل می‌دهد، اما ۱۸ درصد از استنادهای آن را دریافت می‌کند. تعداد استنادهای دریافتی مقالات جایگاه آنها را در شبکه علم در سطح بین‌المللی مشخص می‌کند.