رئیس دانشگاه یاسوج : فاز اول و دوم توسعه زیرساخت های علمی و آموزشی و پژوهشی دانشگاه یاسوج در آستانه تکمیل شدن است

۰۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۴ کد : ۳۳۳۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۴۹
دکتر محمودرضا رحیمی ،رئیس دانشگاه یاسوج نیزدر این مراسم گفت: دانشگاه یاسوج دارای ۶ هزار نفر دانشجو در ۴ دانشکده در همین سایت و دو دانشکده در چرام و گچساران و ۲۳۰ عضو هیئت علمی است.
رئیس دانشگاه یاسوج : فاز اول و دوم توسعه زیرساخت های علمی و آموزشی و پژوهشی دانشگاه یاسوج در آستانه تکمیل شدن است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رحیمی افزود: این دانشگاه از نظر علمی و پژوهشی با توجه به سابقه خود دارای جایگاه ویژه و خاص در بین دانشگاه های کشور است.

وی ادامه داد: دانشگاه یاسوج در رتبه بندی ای اس ای در سال ۱۳۹۳ رتبه ۲۸ و در سال ۱۳۹۴ رتبه ۲۴ و امسال رتبه ۱۴ در بین دانشگاه های جامع کشور را بدست آورد.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان داشت: این دانشگاه قرار بود بر اساس برنامه بلندمدت تدوین شده در سال ۱۴۰۴ در بین ۲۰ دانشگاه برتر باشد که این امر در دو سال اول شروع برنامه محقق شد.

دکتر رحیمی تصریح کرد: رتبه ۹ تاثیرگذاری پژوهش در بین دانشگاه های جامع کشور، وجود دو دانشمند یک درصد برتر جهان، کسب جایزه مهم هشترودی، انتخاب شیمیدان برجسته و جوان کشور از بین اعضای هیئت علمی، حضور در میان یکی از ۵ فناور برتر کشور و کسب جایزه جشنواره فارابی توسط اعضای هیئت علمی از مهم ترین افتخارات این دانشگاه است.

وی ادامه داد: در ابتدای مسئولیت اینجانب ۸ واحد فناور در مرکز رشد قرار داشت و اکنون به ۳۳ واحد افزایش یافته است.

دکتر رحیمی تاکید کرد: فاز اول و دوم توسعه زیرساخت های علمی و آموزشی و پژوهشی دانشگاه یاسوج در آستانه تکمیل شدن است.

وی یکی دیگر از برنامه‌های خود را توسعه امکانات رفاهی و دانشجویی ذکر کرد و افزود: افتتاح استخر نیز بخشی از فاز اول این پروژه است که با کمک وزارت علوم و کمک صندوق دانشجویان عملیات اجرایی فازهای دیگر مرکز رفاهی دانشجویی نیز آغاز شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این برنامه گفت: از وزارت علوم، رئیس دانشگاه یاسوج و همه کسانی که در تکمیل شدن این پروژه نقش داشتند تقدیر می کنم.

سیدموسی خادمی افزود: سرعت رشد دانشگاه یاسوج و حضور در بین ۲۰ دانشگاه برتر کشور نشان از تلاش و استعداد خوب فرزندان این منطقه دارد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی کل دانشجویان استان کمتر از ۲۰۰ نفر بود ولی الان بیش از ۵۵ هزار دانشجو در این استان هست که نشان دهنده خدمات نظام و انقلاب به این استان است.