با حضور معاون اداری مالی ،مدیریت منابع وزارت علوم ،استخر شنای دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید

۰۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۳ کد : ۳۳۳۹۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۸۴
در دومین روز از هفته دولت و با حضور دکتر انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، دکترحسین عسگریان ابیانه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ،استخر شنای دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید.
با حضور معاون اداری مالی ،مدیریت منابع وزارت علوم ،استخر شنای دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین عسکریان ابیانه، در این مراسم با بیان اینکه از برنامه آموزش عالی کشور، گسترش دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین است، گفت: این دانشگاه ها با مهارت آموزی به دانشجویان می توانند دراشتغال زایی فارغ التحصیلان نقش آفرینی کنند.

وی افزود: در کشور ماموریت دانشگاه ها و از جمله دانشگاه های سطح یک این است که به دنبال تحقق این موضوع باشند و لذا این نوع از دانشگاه ها به دنبال دانشجویانی هستند که به سمت فناوری هدایت شوند و خودشان کارآفرین باشند.

دکتر عسکریان ابیانه به پتانسیل‌های دانشگاه یاسوج اشاره کرد و افزود: این دانشگاه به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیایی با آب و هوای مطلوب، استعداد تبدیل شدن به دانشگاه بین المللی را دارد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم بیان داشت: سرمایه گذاری در زمینه آزمایشگاه های مرجع خدمت رسان به صنایع نیزمی تواند مفید باشد اما به دلیل محدودیت های اعتباری وزارت علوم، از دولت و مجلس انتظار حمایت ویژه و تخصیص اعتبار ویژه را داریم.

این پروژه با اعتبار ۲۷,۰۰۰ میلیون ریال و دارای زیربنای ۱۵۵۰ مترمربع است که از سال ۱۳۸۷ کار ساخت آن آغاز شده بود و پس از چند سال توقف، در دولت یازدهم با سرعت بیشتری پیگیری و به اتمام رسید.

گفتنی است پیش از آئین افتتاح استخر، کلنگ مجموعه رفاهی دانشجویی دانشگاه یاسوج شامل مجموعه سالن‌های ورزشی، سوله ورزشی، زمین چمن مصنوعی، درمانگاه و بازارچه دانشجویی با زیربنای یک و نیم هکتار و اعتبار ۵۴ میلیارد ریال به زمین زده شد.


( ۱ )