اعطای جایزه فاب نقره‌ای به پایگاه اشتراک دانش دانشگاه فردوسی مشهد

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۱ کد : ۳۳۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۵
پایگاه اشتراک دانش دانشگاه (پاد) ، درسومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور، درپژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزارشد، موفق به دریافت جایزه فاب نقره‌ای گردید و وب‌گاه دانشگاه فردوس...
پایگاه اشتراک دانش دانشگاه (پاد) ، درسومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور، درپژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزارشد، موفق به دریافت جایزه فاب نقره‌ای گردید و وب‌گاه دانشگاه فردوسی مشهد نیز به‌عنوان وب‌گاه برگزیده موردتقدیر قرارگرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین همایش علاوه بر معرفی دستاوردهای برتر، جایزه‌ای ازسوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات به نمایندگی ازشورای‌عالی علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان «جایزه فناوری اطلاعات برتر مراکز علمی کشور» (فاب) در دو بخش دانشجویی و غیردانشجویی به تعداد محدودی دستاوردهای برگزیده اعطا شد.
همچنین تشویق مراکز علمی به توسعه دستاوردهای فناورانه، تجاری‌سازی ایده‌ها و دستاوردهای پژوهشی و کمک به تبدیل ایده به ثروت، کمک به تولید بومی و پرهیز از واردات محصولات خارجی و صادرات دستاوردهای فناورانه مراکز علمی کشور ازجمله اهداف جایزه ملی فاب است.
براساس این گزارش سامانه پاد، شبکه‌ای اجتماعی با محوریت اشتراک دانش است که با هدف ایجاد پایگاه غنی منابع دیجیتال طراحی و به بهره‌برداری رسیده است. این سامانه درآدرس اینترنتی http://pad.um.ac.ir قابل دسترسی می‌باشد.
گفتنی است این سامانه در اردیبهشت سال جاری نیز موفق به کسب عنوان برگزیده ازپنجمین جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات در محور «ارائه محتوا و خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات» شده بود.