سومین کنفرانس ملی علوم جانوری در دانشگاه شهرکرد آغاز شد

۰۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۱ کد : ۳۳۳۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۲
سومین کنفرانس ملی علوم جانوری به همت گروه علوم جانوری دانشگاه شهرکرد و انجمن زیست شناسی ایران ، با هدف معرفی علوم جانوری، تعامل محققان و استفاده از دستاورد تحقیقات و تجربیات پژوهشگران با حضور دکتر مهران عربی معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد، دکتر حمیدرضا عزیزی معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد جمعی از استادان، پژوهشگران و دانشجویان در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.
سومین کنفرانس ملی علوم جانوری در دانشگاه شهرکرد آغاز شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عربی معاون پژوهشی، دانشگاه شهرکرد و دبیر همایش در افتتاحیه این کنفرانس، ضمن خیر مقدم به همه شرکت کنندگان گفت: دانشگاه شهرکرد در سال ۱۳۵۶ با عنوان دانشکده دامپروری تاسیس شد و تاکنون پیشرفت زیادی داشته است و امروز در زمره دانشگاه های یک درصد برتر دنیا قرار گرفته است.

دبیر سومین کنفرانس ملی علوم جانوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: این کنفرانس برای رفع فاصله آموزشی دانشگاه ها و محققان و انتشار یافته های علمی برگزار شده است.

دکترعلی رضا ساری، استاد دانشگاه تهران و عضو هیئت مدیره انجمن زیست شناسی ایران، نیز در این کنفرانس، طی سخنانی ضمن ابراز خوشوقتی از حضور در استان چهارمحال و بختیاری و دیدار با استادان و دانشجویان در دانشگاه شهرکرد گفت: کشور ایران یک کشور وسیع و غنی از لحاظ گونه های مختلف جانوری است که این تنوع گونه های جانوری نیاز به تحقیق و پژوهش و ثبت دارد.

گفتنی است؛ ۲۳۲ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است که از میان آنها ۱۳۵ مقاله پذیرفته شده و از این تعداد، ۱۲۰ مقاله به صورت پوستر و ۱۵ مقاله بصورت شفاهی ارائه می شود و خلاصه مقالات به صورت کتابچه جمع آوری و منتشر می شود.