رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:مراکز رشد در کنار دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسیس می شود

۰۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۵ کد : ۳۳۳۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۰
دکتر امید در گردهمایی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: مجوز تاسیس مراکز رشد در جوار مراکز علمی کاربردی ارائه شده و امیدواریم در دل این مراکز شرکت های دانش بنیان نیز تشکیل شوند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:مراکز رشد در کنار دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسیس می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه وزارت علوم، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه اکنون تعداد دانشجویان مهارتی کمتر از ۶۰۰ هزار نفر است، خاطرنشان کرد: تعداد دانش آموختگان از ابتدای تاسیس دانشگاه جامع تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بوده است.

دکتر امید بیان داشت: هدف گذاری شده تا پایان امسال مراکزی که امکان ایجاد مرکز رشد را دارند این امر را علمی و اجرایی کنند و بعد شرکت دانش بنیان شوند تا ۸۰ درصد اشتغال کنونی به ۱۰۰ درصد ارتقا پیدا کند.

وی همچنین افزود: در دانشگاه به صورت مستقل طرح سطح بندی داریم که بر اساس اطلاعات سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ بود که از واقعیت به دور بود و اعلام نشد ولی سامانه بی آی دانشگاه آماده می شود و بر اساس آن اطلاعاتی که برای سطح بندی است، بر اساس واقعیت دریافت می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در پایان ضمن اشاره به اینکه ۵۰۰ هزار نفر ظرفیت مراکز علمی کاربردی در سراسر کشور در سال جاری اعلام شده است، افزود: این دانشگاه در بخش صنعت؛ کشاورزی، مدیریت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر دانشجو می پذیرد.