مرکز نوآوری بستک در استان هرمزگان راه اندازی می شود

۰۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۹ کد : ۳۳۳۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۹
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از تامین زیرساخت ها برای آغاز فعالیت مرکز نوآوری در شهرستان بستک خبر داد.
مرکز نوآوری بستک  در استان هرمزگان راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی فتی با اشاره به بازدید اخیر خود از شهرستان بستک و ظرفیت های علمی و فناوری این شهرستان گفت: بستک به دلیل دارا بودن افراد تحصیل کرده و آشنا به فناوری ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه بیش از پیش فناوری است.

وی با بیان اینکه توسعه فناوری مستلزم تامین زیرساخت و همراهی مردم و مسئولان است، ادامه داد: خوشبختانه این مهم در بستک فراهم است و با مشارکت های مردمی مرکز نوآوری پارک هرمزگان به زودی به طور رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

فتی افزود: فرمانداری این شهرستان نیزبا تبیین سیاست های این شهرستان مقوله توسعه فناوری را نیز در دستور کار خود قرار داده و با هماهنگی هایی که صورت خواهد گرفت تیم مرکز نوآوری برای حمایت مادی و معنوی در این شهرستان مستقر خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: مسئولان این شهرستان قول همکاری برای توسعه فناوری داده اند که اگر برنامه ها محقق شود این شهرستان به قطب فناوری غرب استان تبدیل خواهد شد که با تحقق آن و تامین زیرساخت ها پوشش لازم برای توسعه فناوری شهرستان های غرب هرمزگان شامل خمیر، لنگه، بستک و پارسیان را انجام دهند.

وی افزود: با مذاکرات صورت گرفته مقرر شد با همکاری امام جمعه و فرماندار بستک، خیرین نیز در این حوزه ورود کنند و به کسب و کارهای دانش بنیان سرعت بخشند.

به گفته دکتر فتی، در اولین گام ۱۰۰۰ متر مربع زمین برای آغاز فعالیت مرکز نوآوری در اختیار پارک قرار خواهد گرفت تا زیرساخت های مربوطه در این شهرستان فراهم شود.

وی افزود: توسعه فناوری کمک زیادی به اشتغال خواهد کرد و افراد تحصیل کرده با تکیه بر دانش خود کارآفرینی می کنند.

دکترفتی در پایان از امام جمعه و فرماندار بستک برای همراهی و همکاری در توسعه فناوری تشکر کرد.