معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی- کاربردی: افزایش رشته های کارشناسی و کاردانی دانشگاه جامع علمی- کاربردی

۰۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۱ کد : ۳۳۳۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۲
دکترجوادحاتمی معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی- کاربردی گفت: امسال ۱۰ رشته کارشناسی و ۵ رشته کاردانی جدید به رشته های تحصیلی دانشگاه علمی- کاربردی اضافه شده است.
معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی- کاربردی:  افزایش رشته های کارشناسی و کاردانی دانشگاه جامع علمی- کاربردی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحاتمی در نشست خبری گفت: ثبت نام برای دوره های کارشناسی نیز از روز گذشته آغاز شده و تا ۵ شهریورماه ادامه دارد که با توجه به استقبال از ثبت نام احتمال تمدید ثبت نام نیز وجود دارد.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی- کاربردی گفت: ۹۴ هزار نفر برای شرکت در دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی ثبت نام کردند که حدود ۷۰ هزار نفر می توانند ثبت نام قطعی کنند.

دکتر حاتمی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی- کاربردی تنها دانشگاهی است که تفویض اختیار ویژه ای را برای گسترش رشته ها دارد و با توجه به حضور نماینده دفتر گسترش آموزش عالی در جلسات، برنامه ها و رشته های در شورای دانشگاه جامع علمی- کاربردی پیشنهاد و تصویب می شود که امسال نیز ۱۰ رشته کارشناسی جدید و ۵ رشته کاردانی اضافه شده است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی- کاربردی افزود: در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی فناوری صنایع شیمیایی، منابع طبیعی و امور اراضی، تولید الیاف مصنوعی، کارشناسی ناپیوسته حرفه ای بازیگری، کارشناسی مدیریتی کسب و کار اینترنتی، کارشناسی مدیریت حرفه ای دفتری، مدیریت آماد و کنترل اموال در نیروی انتظامی، پدافند غیرعامل، کارشناسی حرفه ای مشاوره املاک و مستغلات، مدیریت بازاریابی بیمه، رفاه اجتماعی و توانبخشی افراد کم توان ذهنی، طراحی و تکنولوژی دوخت، حسابداری، سلامت و مدیریت خدمات حمل و نقل بین المللی و در مقطع کاردانی رشته سیستم های ارتباط و باربری بالگردها، نگهداری و تعمیر بالگردها، پیشگیری انتظامی و امور دفتری اضافه شده است.

دکترحاتمی درادامه تاکید کرد: توجه جدی دانشگاه جامع علمی-کاربردی به کیفیت است و نخستین نشانه آن فارغ التحصیل باکیفیت در اشتغال است، بنابراین یکی از برنامه های جدی دانشگاه جامع علمی- کاربردی ماموریت گرا کردن مراکز و شناسایی موقعیت های جدید در مشاغل است.

وی ضمن اشاره به کمترین میزان فارغ التحصیل بیکار دردانشگاه جامع علمی- کاربردی گفت: طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاهی را در نظر داریم و تعامل ما با صنعت بیش از گذشته شده است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی- کاربردی در پایان خاطر نشان کرد: بسته حمایتی از مخترعان را نیز درنظر گرفته ایم و تفویض اختیار از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای ارزیابی و گسترش طرح های واحدهای فناورانه را داریم.

کلید واژه ها: جامع علمی- کاربردی