سه دانشجوی تکواندوکار ایران به دیدار رقبای خود می روند

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۳ کد : ۳۳۳۰۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۰۹
در ادامه بیست ونهمین دوره بازی‌های یونیورسیاد جهانی در روز نخست رقابت‌های تکواندو در بخش مبارزه ، سه نماینده از تیم ملی دانشجویان ایران به دیدار رقبای خود می روند.
سه دانشجوی تکواندوکار ایران به دیدار رقبای خود می روند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در حالی که تکواندوکاران کشورمان در بخش پومسه موفق به کسب چهار مدال برنز شدند، رقابت‌های بخش مبارزه ازامروزآغاز خواهد شد و سه تکواندوکار کشورمان به روی «شی هاپ چانگ» خواهند رفت.

رقابت‌های تکواندو دراین دوره از بازی‌ها چهار روز به طول خواهد انجامید و در هر روز مبارزات دو وزن دختران و دو وزن پسران برگزارمی شود.

در روز نخست این رقابت ها تکواندوکاران اوزان ۵۴ و ۶۸ کیلوگرم مردان و ۴۶ و ۵۷ کیلوگرم زنان به دیدار رقبای خود می روند که آرمین هادی پور، سیدحسین احسانی و طیبه پارسا نمایندگان کشورمان خواهند بود.

در وزن ۵۴ کیلوگرم آرمین هادی پور دارنده مدال نقره رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر می گذارد و سپس به مصاف برنده دیدار آمریکا و چین تایپه می رود.

سیدحسین احسانی در وزن ۶۸ کیلوگرم در اولین دیدار «ویلیام جکسون» از آمریکا را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف «ولادیمیر دالاکلیو» از بلغارستان خواهد رفت.

طیبه پارسا تکواندوکار در وزن ۵۷ کیلوگرم در اولین دیدار «جوآنا چونا» از پرتغال را پیش رو دارد و در صورت برتری با برنده دیدار روسیه و کنگو مبارزه کند.

گفتنی است کاروان ورزشی دانشجویان کشورمان تا کنون موفق به کسب شش نشان برنز شده اند. محمد رهبری و محمد فتوحی دو مدال برنز در شمشیربازی و چهار مدال برنز پومسه روها در دو بخش تیمی و انفرادی حاصل تلاش نمایندگان کشورمان بوده است.

کلید واژه ها: یونیورسیاد