تجلیل از اعضای تیم مقام آور مسابقات جهانی روبوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن دانشگاه تبریز

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۱ کد : ۳۳۳۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۴۵
در آیینی از اعضای تیم مقام‌آور مسابقات جهانی روبوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن دانشگاه تبریز تجلیل شد.
تجلیل از اعضای تیم مقام آور مسابقات جهانی روبوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن دانشگاه تبریز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز در این آیین ضمن قدردانی از افتخارآفرینی این تیم گفت: شما دانشجویان نخبه دانشگاه تبریز هستید و از این رو سایر دانشجویان نیز با الگو گرفتن از راه و روش شما می‌توانند راه‌های موفقیت و تلاش برای کشور را طی کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان این دانشگاه نیز در حد توان از شما حمایت خواهند کرد، افزود: در حال حاضر وزارت علوم و دانشگاه تبریز تسهیلات ویژه‌ای را در حوزه‌های آموزشی، رفاهی و خدماتی به دانشجویان با استعداد و نخبه ارائه می‌دهدکه دانشجویان با بهره‌مندی از این تسهیلات می‌توانند ضمن ادامه دادن مسیر راه خویش به موفقیت‌های بیشتری نیز دست یابند.

برپایه این گزارش در بیست و یکمین مسابقات جهانی روبوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن « RoboCup 2017 Nagoya Japan »، که با شرکت بیش از ۲۰۰ تیم از دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه های مختلف ۴۵ کشور دنیا در مرداد ماه سال‌جاری در شهر "ناگویای" ژاپن برگزار شد، تیم دانشگاه تبریز در بخش دانشجویی مقام اول رقابت فنی شبیه‌ساز امداد و نجات ( technical challenge ) و مقام دوم لیگ شبیه‌ساز امداد و نجات را به دست آورد.

تیم روبوکاپ شبیه‌ساز عامل امداد و نجات گروه علوم کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز را آرمان آبسالان، مبین قهرمانپور، علیرضا کنده به سرپرستی دکتر فرناز ماهان و به مربیگری مسعود اقدسی فام تشکیل می‌دهند.

گفتنی است ۳۵ تیم از جمهوری اسلامی ایران در بخش دانشجویی متشکل از تیم‌هایی همچون دانشگاه‌های تبریز، اصفهان، صنعتی امیرکبیر، یزد، آزاد اسلامی قزوین، ایلخچی و واحد علوم و تحقیقات در این دوره مسابقات شرکت کرده بود.

 


( ۲ )