برنامه سومین روز کاروان ورزشی دانشجویان ایران/نخستین نمایش پولادمردان دانشجو درچین تایپه

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۸ کد : ۳۳۳۰۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۹۷
نمایندگان ایران در چهار رشته ورزشی رقابت های خود را در بیست و نهمین دوره بازی های دانشجویان جهان (یونیورسیاد) در چین تایپه آغاز می کنند که پولادن مردان در نخستین رقابت به روی تخته می روند.
برنامه سومین روز کاروان ورزشی دانشجویان ایران/نخستین نمایش پولادمردان دانشجو درچین تایپه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این رقابت ها از ۲۸ مردادماه سال جاری و با حضور بیش از هفت هزار و ۷۰۰ دانشجو از ۱۴۱ کشور در ۲۲ رشته در چین تایپه جریان دارد که ورزشکاران ایران در ۲روز گذشته با کسب ۶مدال برنز اکنون در جایگاه بیست و هفتم جدول توزیع مدال ها قرار دارند.

امروز نمایندگان کشورمان سومین روز رقابت های رشته های شمشیر بازی سابر انفرادی زنان، والیبال و تکواندو را آغاز می کنند و پولاد مردان ایران هم برای نخستین بار در این رقابت ها به روی تخته می روند.

مرحله مقدماتی شمشیربازی سابر انفرادی زنان نیز امروز آغاز و فینال آن نیز در نوبت عصر برگزارمی شود.

همچنین والیبالیست های ایران پس از کسب نخستین پیروزی خود مقابل قبرس عصر امروز به مصاف تیم آرژانتین می روند.

قاسم کارخانه، فرهاد پیروت پور، علی یوسف پور، امیرعلی محمد فتحعلی، آرمین رنجبر، محمد فلاح، بهزاد حیدر شاهی، محمدرضا موذن، هادی برشان، سعید شیرود قربانی، اکبر ولایی و محمد طاهر وادی ترکیب تیم ملی والیبال را در این رقابت ها تشکیل می دهند.

مرحله مقدماتی تکواندو وزن های ۵۴ و ۶۸ کیلو گرم مردان و ۵۷ کیلو گرم زنان نیز صبح امروز به وقت محلی آغاز و فینال آن عصر برگزار می شود.

در وزنه برداری هم جابر بهروزی نماینده دسته ۷۷ کیلوگرم عصر امروز به روی تخته می رود.

علی مکوندی و مسعود چترایی در دسته ۸۵ کیلوگرم، محمد زارعی در دسته ۹۴ کیلوگرم، میلاد رهبری نژاد و کیا قدمی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم و محسن دادرس در دسته فوق سنگین ترکیب تیم وزنه برداری دانشجویان ایران را تشکیل می دهند.

کاروان ورزشی ایران نیز با ۱۸ دختر و ۴۴ پسر دانشجو در هشت رشته ورزشی جودو، تیراندازی باکمان، شمشیربازی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، ووشو و بدمینتون مسابقه می دهد.

گفتنی است نمایندگان ایران در بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد دانشجویی جهان با ۸۴ ورزشکار و کسب هفت طلا، ۲ نقره و ۶ برنز در جایگاه نهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفته بودند.

کلید واژه ها: (یونیورسیاد)