رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از بازنگری آئین‌نامه پژوهانه، ارزیابی و ترفیع اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه خبر داد

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۴ کد : ۳۳۲۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۹
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: شیوه‌نامه‌های پژوهانه، ارزیابی و ترفیع اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه طی جلسات متمادی با حضور همه اعضای هیئت علمی در ۴ پژوهشکده، مورد بازنگری قرار گرفت و با اعمال تغییراتی در شورای پژوهشگاه تصویب شد.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از بازنگری آئین‌نامه پژوهانه، ارزیابی و ترفیع اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید محمدتقی صالحی با اعلام این خبر اظهار داشت: این سه شیوه نامه ادغام و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که هر عضو هیئت علمی بتواند در دورنمای ۳ ساله و ۵ ساله، طرح‌های فناورانه خود را ارائه داده تا به یک تکنولوژی منجر شود.

وی افزود: همچنین تغییراتی در برنامه‌های تخصیص منابع تحقیقاتی به اعضای هیئت علمی صورت گرفته به طوری که بتوانند با مدیریتی که به آنها تفویض شده برنامه‌ریزی کرده و در برنامه‌های آتی پژوهشگاه مشارکت داشته باشند.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی ادامه داد: بر اساس دورنمایی که برای پژوهشگاه طراحی شده، ظرف ۵ سال آینده تعداد ۲۰ فناوری و محصول جدید از طریق شرکت‌های دانش بنیان پژوهشگاه به کشور عرضه می‌شود.

دکتر صالحی خاطرنشان کرد: نقش تک تک اعضای هیئت علمی در این طرح دیده شده به طوری که با مشارکت آنها به صورت فردی یا گروهی و با توجه به برنامه‌ریزی های انجام شده در یک پروسه انتخابی بتوانیم افراد موثر و توانمند را در مدیریت شرکت‌ها به کار گیریم.

وی گفت: ما با آسیب‌شناسی گذشته و بر اساس پیشنهادات همکاران و جلب اعتماد اعضای هیئت علمی و ایجاد همبستگی داخلی سعی داریم تا نقش پژوهشگاه را در بحث‌های تولید ثروت در کشور پررنگ کنیم.

رئیس پژوهشگاه همچنین از ارائه طرح اکوسیستم فناوری یا طرح جامع علمی فناوری پژوهشگاه خبر داد و گفت: این طرح آماده است تا با نظر اعضای هیئت علمی و تصویب شورای پژوهشگاه تکمیل و به اجرا درآید.