نتایج اولین روز کاروان ورزشی دانشجویان ایران ایران در یونیورسیاد چین تایپه ۲۰۱۷

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۸ کد : ۳۳۲۶۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۹۷
کاروان ایران در رقابت های یونیورسیاد دانشجویان جهان با کسب ۴ مدال برنز در دو رشته و پیروزی والیبال استارت زد.
نتایج اولین روز کاروان ورزشی دانشجویان ایران  ایران در یونیورسیاد چین تایپه ۲۰۱۷

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، کاروان ورزشی ایران در بیست و نهمین دوره رقابت های یونیورسیاد دانشجویان جهان در چند رشته به مصاف حریفان خود رفتند و حاصل تلاش ورزشکاران دانشجوی ایران کسب ۴ مدال برنز در پایان روز نخست کاری آنها بود.

تیم ملی والیبال دانشجویان ایران در اولین مسابقه خود در بیست و نهمین دوره رقابت های دانشجویان جهان که در کشور چین تایپه برگزار می شود، به مصاف تیم قبرس رفت و در نهایت توانست با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی برسد.

در این دیدار ایران در ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ حریفش را شکست داد و ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ به پایان رساند. شاگردان مسعود آرمات در ست سوم هم مقابل قبرس با نتیجه ۲۵ بر ۱۲ به پیروزی رسیدند تا اولین برد خود را در این بازی ها تجربه کنند.

در ادامه نخستین روز از مسابقات تیراندازی با کمان بازی‌های دانشجویان جهان که به میزبانی چین‌تایپه در حال برگزاری بود ملی‌پوشان کامپوند ایران در بخش انفرادی و تیمی مرحله مقدماتی به مصاف حریفان رفتند.

در بخش انفرادی یاسر عمویی با ۶۸۹ امتیاز یازدهم، میلاد رشیدی با ۶۸۷ امتیاز هجدهم و امید طاهری با ۶۸۶ امتیاز نوزدهم شدند. در بخش بانوان، شیوا بختیاری ۶۵۸ سی و هفتم، فرشته قربانی ۶۸۲ امتیاز هشتم شد و افسانه شفیعی با ۶۶۴ امتیاز در رده سی و یکم قرار گرفت. در بخش میکس، ایران با ترکیب یاسر عمویی و فرشته قربانی به رقابت پرداخت که با ۱۳۷۱ امتیاز پنجم شد. در بخش تیمی مردان ایران با ۲۰۶۲ امتیاز پنجم شد و به مرحله حذفی راه پیدا کرد. بانوان نیز با ۲۰۰۴ امتیاز نهم شدند.

مرحله نهایی مسابقات پومسه دانشجویان دختر جهان نیز برگزار شد که در این مرحله، فاطمه حسام دختر پومسه‌کار ایرانی حضور داشت.

حسام که توانسته بود به مرحله نهایی راه یابد، در رقابت با سایر حریفانش در این مرحله، به مدال برنز مشترک دست یافت و اولین مدال کاروان ایران را کسب کرد.

نماینده ایران در پومسه دختران دانشجو، ۷۲ امتیاز کسب کرد. در این رقابت ها نی‌گی‌ین از ویتنام و لین کان‌یو از تایوان اول و دوم شدند و مونوز آدیلس از آمریکا و فاطمه حسام از ایران به عنوان سوم مشترک دست یافتند.

همچنین مهدی جمالی که توانسته بود به مرحله نهایی مسابقات پومسه بیست و نهمین دوره دانشجویان جهان راه یابد، در نهایت به مدال برنز این مسابقات دست یافت. جمالی در مرحله نهایی و در رقابت با ۷ حریف دیگر خود، ۷۵.۸ امتیاز کسب کرد و مدال برنز را از آن خود کرد.

در مرحله نیمه نهایی مسابقات شمشیربازی بیست و نهمین دوره اسلحه سابر یونیورسیاد دانشجویان جهان، محمد فتوحی یکی از شمشیربازان ایران به مصاف «ییلدیریم» حریف ترکیه ای رفت ولی نتوانست در این تقابل موفق عمل کند. این دیدار با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ به سود حریف ترکیه ای به اتمام رسید تا فتوحی از کسب مدال طلا باز بماند و به مدال برنز بسنده کند.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، محمد رهبری به مصاف «شاتماری» از مجارستان رفت که این تقابل هم با نتیجه ۱۵ بر ۸ به سود شمشیرباز مجارستانی به اتمام رسید. به این ترتیب رهبری هم به مدال برنز رسید تا سهم شمشیربازی اسلحه سابر در روز اول مسابقات دو مدال برنز باشد.


( ۱ )