اعضای هیئت علمی تمام وقت نمی توانند قرار داد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها داشته باشند

۲۳ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۴ کد : ۳۳۲۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۹۹
روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : در ارتباط با خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر در برخی از رسانه ها در خصوص اعمال محدودیت برای تدریس اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و ...
اعضای هیئت علمی تمام وقت نمی توانند قرار داد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها داشته باشند
روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : در ارتباط با خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر در برخی از رسانه ها در خصوص اعمال محدودیت برای تدریس اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سایر موسسات آموزش عالی ، لازم به توضیح است که اقدام اخیر این وزارت در ارتباط با شفاف سازی و رفع ابهام مطرح شده توسط دستگاه های نظارتی در ماده 21 آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی است ؛ بدین نحو که برابر مقررات موجود کشور، اعضای هیئت علمی شاغل تمام وقت در موسسات آموزش عالی همزمان نمی توانند قرارداد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها داشته باشند.
بدیهی است همکاری اعضای هیئت علمی برای تدریس در سایر موسسات در خارج از ساعات کار دانشگاه کما فی السابق با رعایت ضوابط بلامانع است.
گفتنی است این ضوابط در گذشته نیز در آیین نامه استخدامی اعضای  هیئت علمی وجود داشته است و همان گونه که اشاره شد اقدام اخیر صرفاً در جهت شفاف سازی و تصریح در اجرای ماده 21 آیین نامه فوق الذکراست.

( ۱ )