اخبار کوتاه از دانشگاه جامع علمی- کاربردی کشور

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۷ کد : ۳۳۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۹
آغاز ثبت نام بدون آزمون دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ثبت نام در دوره‌های بدون آزمون مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی در تمام استان ها از ۲۹ مردادماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شده و تاروز یکشنبه ۵ شهریورماه ادامه دارد.
اخبار کوتاه از دانشگاه جامع علمی- کاربردی کشور

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متقاضیان ثبت نام در این دوره ها می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت دفترچه راهنما اقدام و پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش مهر ماه ۹۶ در این دوره ها، ثبت‌نام کنند.

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی براساس معدل کل، نوع مدرک (مرتبط یا غیر مرتبط)، سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن و براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی - کاربردی صورت می‌گیرد.

گفتنی است دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور‌ماه سال جاری موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد، مجاز به شرکت در پذیرش مهرماه سال ۹۶ خواهند بود.

این دسته از داوطلبان قبل از ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور باید کاربرگ شماره ۱۰۳ که در انتهای دفترچه راهنمای پذیرش است را تکمیل کنند.

داوطلبان پس از پایان ثبت‌نام الکترونیکی (اینترنتی) از تمامی صفحات، پرینت تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

همچنین به داوطلبان توصیه می شود به منظور افزایش احتمال قبولی، در هنگام انتخاب کد رشته های مورد علاقه، بیشتر از یک یا دو کدرشته محل را انتخاب کنند.

 

دوره آموزشی دانشگاه سبز در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

با تاکید دکتر امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مبنی بر لزوم استقرار مدیریت سبز در دانشگاه و با هدف آشنایی با شاخص ها و راهکارهای دانشگاه سبز، دوره آموزشی دانشگاه سبز طی دو روز در سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این دوره که با استقبال کارکنان و مدیران دانشگاه روبرو شد دکتر سرایداریان رئیس انجمن مدیریت سبز ایران ضمن تاکید بر لزوم پرداختن به موضوع مدیریت سبز در دانشگاه ها به فرهنگ سازی و آموزش مدیریت سبز در دانشگاه اشاره و به فرایند اجرایی مدیریت سبز و کنترل شاخص ها تاکید کرد.

سرایداریان گفت: باید ساختار مناسبی در قالب کارگروه های ویژه تدوین شود که به طور مدام و مستمر شاخص های مدیریت سبز را در دانشگاه دنبال کند.

رئیس انجمن مدیریت سبز ایران نقش نیروی انسانی را در استقرار این نظام در دانشگاه مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: اراده مدیران در این موضوع و به تبع آن تغییر نظام ارزیابی کارکنان در این راستا می تواند در ایفای نقش نیروی انسانی تاثیر بسزایی داشته باشد و دانشگاه سبز هدفش این است که باذینفعان دانشگاه تعامل هدفمند داشته باشد و همه در این مسیر باید با باور به این موضوع نقش خود را ایفا کنند.

برگزاری همایش بزرگداشت خانواده شهدای مدافع حرم در دانشگاه جامع علمی کاربردی

به کوشش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی - کاربردی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دراین دانشگاه، همایش بزرگداشت خانواده شهدای مدافع حرم برگزار شد.

در این مراسم به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید محسن حججی که از دانش آموخته رشته تکنولوژی کنترل دانشگاه جامع علمی- کاربردی بود جمع کثیری از خانواده شهدای تیپ فاطمیون حضور داشتند.

در این مراسم که با حضور حجه الاسلام و المسلمین رازینی معاون حقوقی و توسعه قضایی قوه قضائیه و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح و مدیران دانشگاه جامع علمی- کاربردی کشور برگزار شد از خانواده ۱۲ شهید مدافع حرم تقدیر شد.