مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده: اعطای اولین دوره جایزه زنان در علم در راستای الگو بودن برای کشورهای اسلامی درحوزه زنان است

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ کد : ۳۳۲۴۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۱۸
مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای الگو بودن جمهوری اسلامی ایران برای کشورهای اسلامی گفت: اعطای اولین دوره جایزه زنان در علم در راستای اجرایی شدن این فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده: اعطای اولین دوره جایزه زنان در علم در راستای الگو بودن برای کشورهای اسلامی درحوزه زنان است

دکتر الهه حجازی مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه ایده برگزاری اولین دوره جایزه زنان در علم توسط شورای سیاستگذاری زنان و خانواده وزارت علوم مطرح و به مرحله اجرا رسید گفت: برگزاری مراسم اولین دوره جایزه زنان در علم حاصل سه سال برنامه ریزی و کار کارشناسی است.

وی هدف از برگزاری جایزه زنان در علم را شناسایی، تشویق و حمایت از زنان پژوهشگر تاثیرگذار در پیشبرد علم و فناوری اعلام کرد و افزود: تالیف کتاب و مقاله پژوهشی، داشتن طرح پژوهشی و اختراع و فعالیت در زمینه ترویج علم و فناوری، شاخص های انتخاب برگزیدگان جایزه زنان در علم است.

دبیر علمی اولین دوره اعطای جایزه زنان تاکید کرد: امیدواریم جایزه زنان در علم همانند جوایز نوبل و فیلدز در یک ساختار غیر دولتی ادامه یابد و بنیاد مستقلی برای برگزاری آن تاسیس شود.

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده با اشاره به اختصاص بخشی برای برگزیدگان جوان با نام جایزه مریم میرزاخانی گفت: این اقدام نشان دهنده اهمیت انتخاب یک مسیر مشخص برای پژوهش و پژوهش هدفمند است.

گفتنی است اولین دوره جایزه زنان در علم با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، جمعی از معاونان وزیر علوم و تعدادی از روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در محل سالن قلم کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار و از ۱۶ محقق برتر زن تجلیل شد.


( ۱ )