رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در جلسه مشورتی کانون دانش آموختگان: دانشجویان سرمایه های ما هستند

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۲ کد : ۳۳۱۹۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۴
جلسه مشورتی کانون دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکترباباخانی معاون اداری و مالی و دکترهاشمی معاون آموزشی دانشگاه و همچنین با حضور دکترابراهیمی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی و جمعی از مدیران، استادان صاحبنظر دراین حوزه و سه نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه دراین دانشگاه برگزارشد.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در جلسه مشورتی کانون دانش آموختگان: دانشجویان سرمایه های ما هستند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هدف از این نشست بررسی راه کارهای عملیاتی برای تشکیل کانون دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد بود.

دکترکافی در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به نمونه های موفق داخلی و خارجی بر ضرورت وجود کانون دانش آموختگان تاکید کرد.

وی در سخنان خود افزود: دانشجویان سرمایه های ما هستند و پس از فارغ التحصیلی، دانشگاه نباید این سرمایه ها را از دست بدهد. وجود ارتباط مستمر با فارغ التحصیلان و تقویت احساس تعلق و هویت سازمانی برای آنان امری بسیار ارزشمند به شمار می آید.

دکترکافی از استادان حاضر درجلسه خواست تا با بیان تجربیات و با استفاده از دانش و تخصص خود راهکارهایی را برای تحقق این مهم ارائه کنند.

همچنین دکترهاشمی دراین جلسه ضمن بیان فعالیت های انجام گرفته در این راستا ازجمله اخذ مجوز تشکیل کانون دانش آموختگان و تایید اساس نامه کانون توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین تحقیقات انجام گرفته در حوزه تشکیلات و سبک اداره این کانون را ارائه کرد.

پس از آن استادان حاضر درجلسه هریک به جنبه هایی از این موضوع پرداخته و از آن را تاثیرگذار برای دانشگاه و با آینده ای درخشان ارزیابی کردند.

ازجمله مباحث این جلسه طرح موضوع ایجاد شبکه علمی میان فارغ التحصیلان و توسعه روابط اجتماعی میان آنان به عنوان یک جامعه توسط دکترنوغانی استاد گروه علوم اجتماعی، آسیب شناسی و پرهیز از مسائل سیاسی و شتاب در اجرایی کردن این کانون با برگزاری هرچه سریع‌تر مجمع توسط دکترخادمی عضو هیئت علمی گروه برق، تدوین استراتژی هایی برای استقبال عمومی و انسجام کانون توسط دکتر فتاحی استاد گروه علم اطلاعات و دانش شناسی، تاکید بر تعامل با دانش آموختگان فعال در بخش صنعت توسط دکتر وریدی عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی و همچنین بحث عدم استقال کامل و وابستگی ضمنی این کانون به دانشگاه توسط دکتر ساکت رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه و مباحثی دیگر در این خصوص مطرح شد.

گفتنی است در انتهای جلسه دکترکافی ضمن ابراز امیدواری از تشکیل موفق این کانون با همکاری افرادی دغدغه مند و مجرب در میان اعضای هیئت و دانش آموختگان تشکیل یک هیئت موسس قوی و با عضویت افرادی خوشنام را از عوامل موفقیت در جذب اعضا دانست و افزود: به زودی اعضای هیئت موسس کانون دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد مشخص خواهد شد.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد