جذب پژوهانه۲۰۱۷ اتحادیه اروپا توسط دانشگاه ملایر

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۸ کد : ۳۳۱۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۹
براساس نتایج اعلام شده اخیر اتحادیه اروپا، دانشگاه ملایر به عنوان تنها دانشگاه ایرانی در سال ۲۰۱۷ موفق به جذب پژوهانه از اتحادیه اروپا برای هر دو پروپوزال ارائه شده خود شده است.
جذب پژوهانه۲۰۱۷ اتحادیه اروپا توسط دانشگاه ملایر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در راستای سیاست های کلی دولت جمهوری اسلامی ایران و همین‌طور در راستای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه و با همت مدیریت اموربین الملل دانشگاه ملایر، دو پروپوزال برای استفاده از حمایت مالی اتحادیه اروپایی با همکاری دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپا تنظیم شد و پس از ثبت آنها و براساس رقابت بین تمامی پروپوزال های ارائه شده به اتحادیه اروپا، هر دو پروپوزال دانشگاه ملایر مورد حمایت مالی اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

براین اساس، دانشگاه ملایر اولین قرارداد علمی- پژوهشی در طرح اراسموس پلاس اتحادیه اروپا را با MontPellier SupAgro School of Agricultural Technology کشور فرانسه به مبلغ کلی ۴۳۵,۴۳۰ یورو امضا کرد.

درهمین راستا، دومین پروژه بین المللی دانشگاه در سال ۲۰۱۷ نیز با Vilnius Gediminas technical University کشور لیتوانی به مبلغ ۴۷۵,۰۰۰ یورو منعقد شد.

پیرو این قراردادهای بین المللی، در طی دو سال متوالی (۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹) و در چارچوب برنامه Mobility Credit اتحادیه اروپا، تبادل استاد و دانشجو، تبادلات مشترک علمی و انجام پروژه های تحقیقاتی مابین دانشگاه ملایر و MontPellier SupAgro School of Agricultural Technology و Vilnius Gediminas technical University براساس تفاهم طرفین درخصوص رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد مشارکت با حمایت مالی اتجادیه اروپا (EU) انجام خواهد شد.

گفتنی است دانشگاه ملایر در سال ۲۰۱۵ نیز موفق به اخذ گرنت پژوهشی برای پروژه GeoNetC به مبلغ ۱ میلیون یورو از اتحادیه اروپایی شده بود و براین اساس و با توجه به قراردادهای آتی، یکی از دانشگاه های موفق در حوزه روابط بین الملل وزرات علوم، تحقیقات و فناوری محسوب می شود.

کلید واژه ها: ملایر