قائم مقام وزیر علوم: المپیاد تست استعدادیابی و خودآزمایی در سطوح مختلف است

۲۶ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۴ کد : ۳۳۱۶۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۵۶
مراسم اختتامیه هجدهمین دوره المپیاد بین‌المللی ریاضی و دهمین دوره المپیاد بین‌المللی شیمی با حضور قائم مقام وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد.
قائم مقام وزیر علوم: المپیاد تست استعدادیابی و خودآزمایی در سطوح مختلف است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمد سعید تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، یاد مرحوم دکتر مریم میرزاخانی نابغه ریاضی را گرامی داشت و گفت: المپیادها تست استعدادیابی و خودآزمایی در سطوح مختلف هستند و از گوشه و کنار جهان میراث بشری به نسل‌های مختلف انتقال می‌یابد و این انتقال ایجاد امید برای آیندگان می‌کند.

وی افزود: باید به شکوفایی استعدادها بها داد و استعدادهای گوناگون را ترویج کرد همچنین استعدادها بعد از کشف باید درست هدایت و مدیریت شوند تا برای آیندگان اثرات مثبت داشته باشند.

قائم مقام وزیر علوم در ادامه گفت: انسان باید باور داشته باشد که توانمند است تا توانمندی‌هایش را ظهور و بروز دهد. ما بعد از کشف استعدادها باید به سمت حرفه‌مند شدن صاحبان استعدادها برویم چرا که همگی ما در جذب بهترین استعدادها وظیفه مشترک داریم.

همچنین دکترابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش در خصوص انتخاب دانشجویان داخلی گفت: این دانشجویان در یک فرایند تخصصی در زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و انتخاب قطب‌های دانشجویی در تیر انتخاب شدند.

وی افزود: مرحله نهایی این المپیاد در بخش داخلی در تیرماه در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و در نهایت از هر دو رشته المپیاد ۵ دانشجو برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب شدند.

دکتر خدایی در ادامه گفت: مرحله نهایی المپیاد، یکشنبه ۲۲ مرداد با حضور دانشجویانی از ۶ کشور، روسیه، اکراین، تاتارستان، عراق، صربستان و لهستان برگزار شد و در مرحله نهایی این المپیاد ۳۹ نفر که ۱۰ نفر ایرانی و ۲۹ نفر از کشورهای دیگربودند با هم به رقابت پرداختند.

گفتنی است در المپیاد بین‌المللی شیمی و ریاضی دانشجویی، از شش کشور روسیه، ایران، لهستان، ‌تاتارستان، ‌عراق و صربستان شرکت کرده بودند که برگزیدگان این المپیاد با حضور دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش، دکتر جلالی دبیر المپیاد دانشجویی کشور، دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور و سفیر صربستان در ایران، لوح تقدیر و مدال خود را دریافت کردند.