عضویت قطعی مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه یزد در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۵ کد : ۳۳۱۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۸
با همکاری و تلاش دست‌اندرکاران و مسئولان آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه‌های مختلف دانشگاه یزد مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه یزد به عضویت قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی درآمد.
عضویت قطعی مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه یزد در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی توانایی مدیر امور فناوری دانشگاه یزد در این خصوص اظهار داشت: طی نامه‌ای از سوی مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه یزد به عضویت قطعی "شبکه راهبردی" در آمد و از تاریخ ۱۶ مردادماه از حمایت‌های آن سازمان برخوردار خواهد شد.

دکتر توانایی حمایت ۵۰ درصدی از اخذ اعتبار نامه استاندارد ISO 17025، حمایت ۵۰ درصدی از پیاده سازی نرم افزارهای اطلاعات آزمایشگاهی، حمایت ۱۰ درصدی از خرید تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل علاوه بر تخفیف های سطح ۱ و ۲ معادل ۴۰ تا ۵۰ درصد قیمت تجهیزات را برخی از حمایت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی دانست.

وی از دیگر حمایت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی درخصوص تخصیص اعتبارات متنوع آزمایشگاهی به طرح تخفیف ویژه اعضای هیئت علمی تا سقف ۴۰ میلیون ریال و تخفیف خدمات تا ۴۰ درصد، طرح تخفیف شرکت‌های دانش‌بنیان تا سقف ۲۰ میلیون ریال و تخفیف خدمات تا ۵۰ درصد، طرح تخفیف برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان تا سقف ۱۵ میلیون ریال و تخفیف خدمات تا ۶۰ درصد، طرح تخفیف ویژه پسا دکترای خارج از کشور تا سقف ۵۰ میلیون ریال و تخفیف خدمات تا ۱۰۰ درصد و طرح تخفیف عضویت باشگاه مشتریان تا سقف ۱۰ میلیون ریال و تخفیف خدمات تا ۱۵ درصد اشاره کرد.

دکتر توانایی تاکید کرد: استفاده از این حمایت‌ها مستلزم کسب اعتبار لازم در ارزیابی‌های سالانه شبکه راهبردی از مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه یزد خواهد بود. بنابراین همکاری همه جانبه مسئولان دانشکده‌ها و آزمایشگاه‌های آن در تحقق امتیازات مورد نظر در ارزیابی، بسیار مهم و ضروری است.