نشست مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۶ کد : ۳۳۱۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۷
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان به همراه تعدادی از مدیران ارشد آن مجموعه در نشست مشترکی با معاون پژوهش و فناوری، معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیر تعدادی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه به بررسی راه های توسعه همکاری های فیمابین پرداختند.
نشست مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد، دکتربهرامی معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه ضمن خیر مقدم به معرفی دانشگاه و ظرفیت های آن پرداخت و در سخنان خود با توجه به توانمندی‌های دانشگاه فردوسی مشهد در شرق کشور از مرجعیت علمی و پاسخ گویی و اثربخشی اجتماعی به عنوان رسالت های دانشگاه فردوسی مشهد یاد کرد.

درادامه مهندس اسماعیلی معاونت برنامه ریزی و فناوری شرکت فولاد خراسان به معرفی شرکت پرداخت و ضمن تاکید بر همکاری های عملی بین دانشگاه و صنعت مهم ترین مباحث شرکت فولاد خراسان را که از قبیل: انرژی (آب، برق و گاز)، برون سپاری و ساخت داخل، آموزش و R&D ، بازیافت (انرژی، سوخت، ضایعات) و محیط زیست و آب بیان کرد.

وی سپس لیست پروژه ها و زمینه های همکاری طرفین در حوزه های متالورژی، شیمی، مکانیک، برق و الکترونیک، کامپیوتر را مطرح کرد و آمادگی این شرکت را برای همکاری گسترده تر با دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد.

همچنین اعضای هیئت علمی شرکت کننده دراین نشست نیز با توجه به مسائل مطرح شده در نشست به بیان نظرات و طرح های پیشنهادی پرداختند.

گفتنی است پس از پایان نشست مذکور مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان و هیئت همراه از پژوهشکده هواخورشید، آزمایشگاه مرکزی، آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی و مرکز توسعه فناوری های پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند که در هر قسمت توسط مسئولان به سوالات آنان پاسخ داده شد.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد