برگزاری اولین کارگاه آموزشی روسای ادارات خوابگاه و تغذیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشوردر دانشگاه فردوسی مشهد

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۵ کد : ۳۳۱۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۸
اولین کارگاه آموزشی روسای ادارات خوابگاه وتغذیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مهندس یزدان مهر مشاوروزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان و دبیران مناطق دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزارشد.
برگزاری اولین کارگاه آموزشی روسای ادارات خوابگاه و تغذیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشوردر دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکافی دراین کارگاه ضمن عرض خیر مقدم و حضور مهمانان در جوار ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) درباره مسائل خوابگاه ها و تغذیه دانشگاه ها گفت: بسیار جای خوشحالی است که هر قدم و طرح اجرائی در مورد خوابگاه ها و تغذیه در دانشگاه ها ابتدا سنجیده می شود و سپس به اجرا درمی آید.

وی افزود: حضور دراین کارگاه ها به مسئولان تغذیه و خوابگاه‌های دانشگاه ها کمک می کند تا همزمان با افزایش دانشجو در دانشگاه ها توان مدیریتی خود را برای بالا بردن رفاه دانشجویان هماهنگ کنند.

دکترکافی اظهارداشت: ما شاهد هستیم با وجود مشکلات، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک مرجع کامل برای رفاه دانشجویان می باشد.

وی در پایان سخنان خود از مدیریت صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای برگزاری این کارگاه تشکر کرد.

درادامه مهندس یزدان مهر مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ما با برنامه ریزی باید بتوانیم یک سند راهبردی طراحی کنیم تا براساس آن به پیشرفت قابل ملاحظه ای در خدمات خودمان به دانشجویان برسیم.

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، در ارائه گزارش فعالیت های انجام شده اظهارداشت: ما در کارهای خود ارائه تسهیلات هدفمند را مبنا قرار دادیم و ادامه داد سعی می کنیم دو مصوبه از مصوبات صندوق رفاه دانشجویان که یکی از آنها تقویت رایانه ها و خوابگاه ها است را به صورت بهتری اجرا کنیم و همچنین تلاش داریم در هر دانشگاهی ۲۰۰ خوابگاه برای اسکان و ارائه خدمت بهتر و بیشتر به دانشجویان احداث کنیم.

وی اعلام کرد: دراین مدت افزایش رشد وام های دانشجویی درصندوق رفاه دانشجویان را شامل بودیم.

مهندس یزدان مهر درپایان سخنان خود اعلام کرد: تلاش می کنیم خوابگاه ها در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور را براساس امتیاز آنها رتبه بندی کنیم و سپس در ارتقای خدمات رسانی گام برداریم.

همچنین اولین کارگاه آموزشی دو روزه روسای ادارات خوابگاه وتغذیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با برگزاری دو کارگاه آموزشی خوابگاه شامل رتبه بندی خوابگاه های دانشجویی، پرداخت یارانه تسهیلات به دانشگاه ها و در کارگاه آموزشی تغذیه رتبه بندی خدمات تغذیه دانشگاه ها و مراکز آموزشی و اصول تیپ تغذیه دانشجویان ادامه دارد و در نشست روز چهارشنبه جمع بندی از این کارگاه ها انجام شد.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد