اطلاعیه وزارت علوم در خصوص فوت دانشجوی دانشگاه کاشان

۱۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۴ کد : ۳۲۹۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۲۰
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص فوت تاثربرانگیز دانشجوی دکترای دانشگاه کاشان اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد : ضمن عرض تسلیت به مناسبت فوت تاثر برانگیز دانشجوی دکترای دانشگاه کاشان، مرحوم ای...
اطلاعیه وزارت علوم در خصوص فوت دانشجوی دانشگاه کاشان
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص فوت تاثربرانگیز دانشجوی دکترای دانشگاه کاشان اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد : 
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فوت تاثر برانگیز دانشجوی دکترای دانشگاه کاشان، مرحوم ایوب آقائی، به خانواده محترم آن مرحوم و دانشگاهیان کاشان با توجه به تداوم انتشار شایعات و تلاش برای تشویش اذهان عمومی ، وزارت علوم، تحقیقات وفناوری با پایبندی به اصول اخلاقی مبنی بر عدم اعلام عمومی اطلاعات خاص افراد، نظیر نحوه پذیرش ، دلایل لغو بورس ، سابقه تحصیلی و ... ، توضیحات حداقلی زیر را به استحضار ملت آگاه ،فهیم و انقلابی می رساند:
1- همانطور که در بیانیه های دانشگاه کاشان نیز آمده است، مرحوم ایوب آقایی در سال 89 بعد از معرفی به چند دانشگاه به عنوان دانشجوی بورسیه، موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه کاشان شده و از مهر ماه 90 دوره دکترا را در آن دانشگاه آغاز می کند.
2- کلیه هزینه های مرتبط با تحصیل ایشان به مبلغ 400 میلیون ریال به دانشگاه محل تحصیل پرداخت شده بوده است.
3- ایشان در رابطه با ادامه تحصیل خود با مشکلی رو به رو نبوده و تداوم بورس در سال 94 به اطلاع وی رسیده بود. 
4- ایشان در سال 91 و اوایل 92 مطابق رویه معمول جهت جایابی به 8 دانشگاه معرفی می شوند اما در همان دوره موفق به اخذ اعلام نیاز نمی شوند.
5- عمده آنچه در این چند روز در برخی رسانه ها منتشر شده ، قلب حقایق و در جهت بهره برداری سیاسی از فقدان یک جوان دانشجو است.
6- وزارت علوم با عنایت به لزوم حفظ حریم خصوصی ، تمام مدارک وسوابق مشارالیه را در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می دهد وحق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می دارد.