نشست تخصصی همکاری در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در دانشگاه فردوسی مشهد

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۸ کد : ۳۲۹۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۴
مهندس هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به همراه هیئتی متشکل از کارشناسان این شرکت با دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتربهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و مدیران پژوهشی همچنین تعدادی از استادان گروه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کردند.
نشست تخصصی همکاری در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این نشست با موضوع بررسی ابعاد تخصصی همکاری در زمینه صنابع نفت و گاز صورت گرفت.

دکترکافی دراین نشست با اشاره به سوابق همکاری های دانشگاه فردوسی مشهد با وزارت نفت، گفت: ما تمامی ساز و کارهای لازم برای این گونه همکاری ها را دردانشگاه فردوسی مشهد فراهم کرده ایم.

وی مزیت دانشگاه فردوسی مشهد را نسبت به دانشگاه های صنعتی، جامع بودن آن دانست و افزود: به عنوان یک دانشگاه جامع می توانیم از ظرفیت‌های مختلفی برای همکاری در پروژه های وزارت نفت استفاده کنیم.

دکترکافی رویکرد دانشگاه فردوسی مشهد را هم افزایی و همگرایی با دانشگاه های دیگر در اجرای ماموریت‌هایشان ذکر کرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد را از نظر شتاب رشد کیفی علمی و دیپلماسی علمی ممتاز دانست.

وی افزود: در بعد دیپلماسی علمی خصوصاً در رشته مهندسی نفت تفاهم نامه هایی با دانشگاه های عراق داشته ایم.

مهندس هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز دراین نشست، با بیان پیشینه خوب همکاری استادان دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه های آموزشی و پژوهشی با شرکت ملی نفت ایران به تاکید وزارت نفت بر ممزوج شدن پروژه های این وزارتخانه با تخصص استادان دانشگاه ها اشاره کرد.

وی خواسته وزارت نفت را مشارکت دانشگاه ها در توسعه فناوری دانست.

مهندس هندی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: این دانشگاه می تواند قطعاً در طرح های وزارت نفت ورود پیدا کند.

وی بهینه سازی تصاویر زیرسطحی با استفاده از داده‌های زمین شناختی را از جمله طرح هایی دانست که به موجب آن رشته های مختلف علمی از جمله فیزیک، ریاضیات، کامپیوتر و زمین شناسی را شامل خواهد شد.

مهندس هندی در ادامه ابراز امیدواری کرد که با وجود چهره های درخشانی در دانشگاه فردوسی مشهد این دانشگاه می‌تواند چراغ راه ما در این مسیر باشد.

درادامه این نشست دکتربهرامی نیز به بیان تمهیدات دانشگاه فردوسی مشهد برای تحقق نظام فناوری و نوآوری دردانشگاه پرداخته و برنامه های دانشگاه را در راستای آن بیان کرد.

وی ازجمله اقدامات جدی دانشگاه درحوزه نفت قردادهای بین المللی در حوزه نفت و گاز و جذب هیئت علمی دراین حوزه عنوان کرد.

همچنین این جلسه با معرفی گروه ها و استادان دانشگاه فردوسی مشهد فعال در حوزه نفت و گاز و بیان مباحث فنی و تخصصی ادامه پیدا کرد.

گفتنی است این هیئت پس از برگزاری نشست درسالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد، از مراکز پژوهشی و دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد


( ۱ )