نشست معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه فردوسی مشهد

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۶ کد : ۳۲۹۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۵
دکتر دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه دکتر موسوی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کردند.
نشست معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور برخی معاونان و مدیران دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین دکتر احمدی زاده رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان رضوی برگزار شد بر توسعه همکاری های دوجانبه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه فردوسی مشهد تاکید شد.

در این نشست دکتر موسوی طی سخنانی بر توسعه فعالیت ها در حوزه های علوم انسانی و هنر توسط دانشگاه فردوسی مشهد تاکید داشته و افزود: ماموریت بنیاد ملی نخبگان شناسایی بهترین های دانشگاه ها و حمایت از آنان می باشد.

دکتر دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با بیان اهمیت برگزاری استارت آپ ها در دانشگاه ها، توضیح داد: این استارت آپ ها می بایست به شتاب دهنده ها و پس از آن به صنعت وارد شوند.

وی با توجه به چتر حمایتی دولت اظهار داشت: هم اکنون بستر خوبی برای ایجاد و فعالیت های شرکت های دانش بنیان وجود دارد.

وی همچنین آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را برای تقویت شرکت های دانش بنیان به صورت های مختلف تا ورود محصولات آنان به بازار مصرف را اعلام کرد.

دکتر دلیری در سخنان خود گفت: نوآوری فقط تولید یک محصول جدید نیست بلکه یک تغییر در فرایند می تواند به یک نوآوری ارزشمند تبدیل شود.

وی آفتی را که در روند نوآوری جود دارد را تلاش نوآوران برای انجام مراحل بازاریابی و فروش دانست و پیشنهاد کرد: این مرحله می بایست توسط مشاوران بازاریابی و یا توسط شرکت های تجاری مجرب صورت پذیرد.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تلاش های انجام شده جهت همکاری میان این دانشگاه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در چهار سال گذشته دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه های نوآوری و شرکت های دانش بنیان شاید حرف زیادی برای گفتن نداشت ولی هم اکنون تحولات بسیاری صورت گرفته است.

وی همچنین در حوزه های علوم انسانی نیز به وجود پژوهشکده هایی مانند پژوهشکده علوم اسلامی در علوم انسانی و همچنین پژوهشکده زیارت اشاره کرد.

پس از امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این هیئت به همراه معاون و مدیران پژوهش و فناوری دانشگاه از مراکز پژوهشی و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.