رئیس پارک علم و فناوری استان البرز: از برنامه های مهم پارک درسال جاری، ایجاد ساختارهای فناورانه با استفاده از ظرفیت‌های علمی موجود در استان است

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۵ کد : ۳۲۹۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۵
مهندس عطالله ربانی رئیس پارک علم و فناوری استان البرز در نهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان البرز در سال ۱۳۹۶ ضمن معرفی دو طرح اشتغالزای پارک با عنوان توسعه ساختارهای فناوری و توسعه بستر اشتغال فناورانه گفت: رویکرد پارک در توسعه ساختارهای فناورانه، تعامل و هم‌افزایی با موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنها است.
رئیس پارک علم و فناوری استان البرز: از برنامه های مهم پارک درسال جاری، ایجاد ساختارهای فناورانه با استفاده از ظرفیت‌های علمی موجود در استان است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس ربانی در نهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان البرز درسال ۱۳۹۶ ضمن معرفی دو طرح اشتغالزای پارک با عنوان توسعه ساختارهای فناوری و توسعه بستر اشتغال فناورانه گفت: رویکرد پارک در توسعه ساختارهای فناورانه، تعامل و هم افزایی با موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنها است.

وی افزود: تا کنون ۲ مرکز رشد همکار با پژوهشگاه مواد و انرژی و پژوهشگاه رویان و ۲ مرکز رشد مشترک با موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر و موسسه تحقیقات خاک و آب با همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی راه اندازی شده است و مزایای قانونی پارک‌ها علم و فناوری شامل واحدهای فناور مستقر در این مراکز رشد هم خواهد شد.

مهندس ربانی ضمن اعلام آمادگی برای راه اندازی ساختارهای فناوری با همکاری دستگاههای اجرایی، موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی از برنامه پارک برای راه اندازی حداقل ۵ ساختار فناوری مانند مرکز رشد، مرکز نوآوری، شتاب‌دهنده و کانون شکوفایی و خلاقیت خبر داد.

رئیس پارک علم و فناوری استان البرز ضمن اعلام طرح دیگر با عنوان توسعه بستر اشتغال فناورانه به تشریح برنامه های رویدادهای کارآفرینی، صندوق تامین مالی دراین طرح پرداخت و بر ضرورت تسهیل و توسعه بستر اشتغال تاکید کرد.

وی در پایان اجرای این طرح‌ها را در اشتغالزایی دانش آموختگان دانشگاهی استان موثر دانست و خواستار همراهی سایر مجموعه‌های همکار شد.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان البرز