برگزیدگان هفتمین رویداد ایده شو در هرمزگان معرفی شدند

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۰ کد : ۳۲۹۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۶
هفتمین رویداد ایده شو با موضوع کسب و کارهای استارتاپی با همکاری پارک علم و فناوری و اداره کل فنی و حرفه‌ای هرمزگان برگزار شد.
برگزیدگان هفتمین رویداد ایده شو در هرمزگان معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این رویداد با حضور ۹۰ شرکت کننده و ارائه ۱۴ ایده برگزار شد که پس از ارائه و داوری سه ایده برتر برگزیده شدند.

بر پایه این گزارش، در پایان برگزاری این رویداد سه ایده شبکه اجتماعی داستان نویسی توسط پارسا شرفی، ایده بانک جامع خدمات توسط بهاره صادقی و مهارت طلاسازی توسط نفیسه راستی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند و همچنین در این رویداد از امیرحسین دیوار گر یکی از ایده‌پردازان تقدیر ویژه شد.

داوری این رویداد را دکتر علیرضا نصیری, مهندس صادق صمصام پور و مهندس محمدرضا علی زاده بر عهده داشتند.

در این مراسم علیرضا نصیری معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به اهمیت برگزاری ایده‌شو گفت: این رویدادها شرایط را برای کسب و کارها تسهیل می‌کند و از آنجا که شرکت‌کنندگان این دوره تخصص‌های حوزه فنی و حرفه‌ای را گذرانده‌اند می‌توانند فرصت بهتری برای ورود به بازار داشته باشند.

وی افرادی را موفق دانست که ایده ها را به منصه ظهور می‌گذارند و تلاش می‌کنند از آن برای کسب درآمد استفاده کنند.

نصیری در پایان از همکاری فنی و حرفه ای در برگزاری این رویداد قدردانی کرد.

در ادامه گلزار نظری معاون آموزش و پژوهش فنی و حرفه ای هرمزگان با بیان اینکه افراد جویای کار برای جذب در بازار کار با اولین سئوالی که روبرو می‌شوند این است که مهارت شما چیست؟ خاطرنشان کرد: افرادی که کسب مهارت می‌کنند می‌توانند در صنایع یا صنوف مشغول به کار شوند یا اینکه خود کارآفرینی کنند.

وی با بیان اینکه کارآفرینی از یک ایده شروع می‌شود و ایده نقش اساسی در کارآفرینی دارد بیان داشت: رویداد ایده شو فرصتی است که کارآموزان فنی و حرفه ای با موضوع ایده و نحوه پرورش آن آشنا شوند.