با حضور وزیر علوم ، توافق نامه های همکاری دانشگاه های پیام نور ، فنی و حرفه ای و جامع علمی - کاربردی با شبکه علمی کشور به امضا رسید

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۷ کد : ۳۲۹۲۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۵۴۵
با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، توافق نامه های همکاری دانشگاه های پیام نور ، فنی و حرفه ای و جامع علمی- کاربردی با شبکه علمی کشور به امضا رسید.
با حضور وزیر علوم ، توافق نامه های همکاری دانشگاه های پیام نور ، فنی و حرفه ای و جامع علمی - کاربردی با شبکه علمی کشور به امضا رسید

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمد فرهادی با ابراز خرسندی از شکل گیری و توسعه با کیفیت شبکه علمی کشور اظهار داشت: با توجه به توسعه همه جانبه شبکه علمی کشور، تمامی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و علمی، مراکز پزشکی و حوزوی به تدریج به شبکه علمی کشور متصل شده و از خدمات آن بهره مند می شوند.

وزیر علوم با بیان اینکه تا پایان شش ماهه اول سال جاری، امکان اتصال تمامی مراکز علمی و تحقیقاتی شهر تهران به شبکه علمی کشور فراهم می شود، گفت: تا پایان مهر ماه، ۵ شهر و تا پایان امسال ۱۰ شهر از خدمات شبکه علمی کشور بهره مند می شوند.

وی افزود: امیدوارم با توجه به پی گیری های انجام شده، شبکه علمی کشور به صورت کامل و جامع در سطح کشور استقرار پیدا کند و در بخش خارج از کشور نیز گستردگی و پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

بر اساس این گزارش، در این نشست دکتر فتح الله مضطرزاده، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، امضای تفاهم نامه شبکه علمی کشوربا سه دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه ای و جامع علمی – کاربردی را مهم ارزیابی کردو گفت: امیدوارم با اتصال سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به این شبکه، شاهد توسعه و ارتقای علم، پژوهش و فناوری در کشور باشیم.

گفتنی است در پایان این نشست توافق نامه های همکاری جداگانه دانشگاه های پیام نور، فنی و حرفه ای و جامع علمی- کاربردی با شبکه علمی کشور به امضای دکتر مضطرزاده از یک طرف و دکتر رستمی ابوسعیدی، دکتر شمس و دکتر امید از طرف دیگر

رسید.

کلید واژه ها: جامع علمی - کاربردی


( ۱ )