بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا(س)

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۸ کد : ۳۲۸۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۵
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان، به همراه مهندس نیری دبیرستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری و هیئت همراه در جلسه مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا(س) که با حضور دکترمهناز ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا(س)، معاونان و جمعی از مسئولان دانشکده ها برگزارشد، شرکت کردند.
بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا(س)

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای جلسه دکترملانظری ضمن خوشامدگویی، از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ایجاد مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا (س) قدردانی کرده و ضمن اشاره به توانمندی بالای دانشجویان الزهرا، بر لزوم توسعه فعالیت های مرکز تاکید کرد.

دکترحسین زاده رئیس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه معاونت پژوهشی دانشگاه الزهرا (س) نیز، فعالیت های انجام شده طی دو ماه گذشته از تاریخ افتتاح مرکز را برشمرده و اعلام کرد: علاوه بر برگزاری کارگاه‌ها و دوره های تخصصی مورد نیاز دانشجویان که با هدف آموزش و تقویت نگرش کارآفرینانه و حمایت از گروه های نوآور و صاحب ایده انجام شده است، برنامه راهبردی مرکز تدوین شده و در پی آن برنامه عملیاتی سال ۹۶ نیز مهیا شده است.

همچنین دراین جلسه معاونان پژوهشی و اداری و مالی دانشگاه الزهرا (س) و همچنین روسای دانشکده های فنی و مهندسی، هنر نیز راهکارهای ارتقا کیفی و کاربردی سازی رشته های تخصصی دانشگاه را مطرح کرده و حمایت معاونت علمی و فناوری از استعدادها و قابلیت‌های اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه را خواستار شدند.

دکترستاری ضمن اظهار خرسندی از فعالیت های خوب این مرکز در طی مدت کوتاه فعالیت به این موضوع اشاره کرد که پتانسیل بالای فعالیت دانشجویان در طی مدت تحصیل در دانشگاه حاصل می شود و حمایت و پرورش ایده های دانشجویی می تواند به تغییر نگرش و تبدیل وی به کارآفرین موفق منجر شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر توجه دانشگاه‌ها بر فرهنگ سازی روحیه کارآفرینی در دانشجویان، کارآفرینی در رشته های علوم انسانی را بسیار ضروری اعلام کرده و بسط و گسترش ایده های کارآفرینانه در اعضای هیئت علمی و دانشجویان را منجر به استقلال مالی دانشگاه‌ها از بودجه های دولتی دانست.

گفتنی است همزمان با برگزاری جلسه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مسئولان دانشگاه، تیم های منتخب رویداد یاس در حال آموزش پنجمین کارگاه پیش شتابدهی با عنوان بنیان های مالی بوده و همچنین دانشجویان علاقه مند به طرح ایده های جدید، در دوره آموزشی به منظور پرورش ایده شرکت کرده بودند.

کلید واژه ها: الزهرا(س)