راه‌اندازی سامانه دریافت درخواست تحصیل دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه یزد

۰۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۱ کد : ۳۲۸۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۷۰
سرپرست دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه یزد خبر داد: سامانه دریافت درخواست تحصیل دانشجویان غیر ایرانی راه‌اندازی شده و در حال دریافت درخواست‌های تحصیل دانشجویان غیر ایرانی است.
راه‌اندازی سامانه دریافت درخواست تحصیل دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرشی با اعلام این خبر گفت: این سامانه به آدرس http://admission.yazd.ac.ir/apply فعلاً به دو زبان انگلیسی و فارسی است ولی امکان اضافه کردن زبان‌های دیگر را نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه در راستای توسعه هویت بین‌المللی دانشگاه‌ها و فراهم کردن بستر مناسب برای ادامه تحصیل جوانان مستعد سایر کشورها در ایران اسلامی هم اکنون بسیاری از دانشگاه‌های کشور اقدام به پذیرش دانشجو از سایر کشورها کرده‌اند، گفت: دانشگاه یزد نیز علاوه بر فعالیت در راستای رشد جذب دانشجویان غیرایرانی، زیرساخت‌های لازم در این زمینه را آماده کرده است.

وی راه اندازی سامانه دریافت درخواست تحصیل را از جمله این اقدامات برشمرد و هدف از آن را تسهیل امر پذیرش دانشجویان خارجی ذکر کرد.

وی یادآور شد: پیش از این، درخواست متقاضیان به صورت الکترونیک و از طریق ایمیل دریافت می‌شد اما با توجه به رشد چشمگیر تعداد متقاضیان، وجود چنین سامانه‌ای ضروری بود.

وی اظهار کرد: ساختار در نظر گرفته شده برای این سامانه به صورتی است که می‌تواند در فازهای بعدی، تمام روند دریافت و بررسی پرونده‌ها را شامل شود.


( ۱ )