با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم مراسم معارفه سرپرست دانشگاه زنجان برگزار شد

۰۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۵ کد : ۳۲۶۹۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۳۶
با حضور دکتر حسین عسکریان ابیانه معاون اداری ،مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس درویش امیری استاندار زنجان و جمعی از مسئولان، مدیران استانی و دانشگاهیان ، مراسم تکریم دکتر جمشیدی و معارفه دکتر سیدمحسن نجفیان سرپرست دانشگاه زنجان در محل سالن همایش‌های بین‌المللی غدیر این دانشگاه برگزار شد.
با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم مراسم معارفه سرپرست دانشگاه زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر عسکریان‌ابیانه با اشاره به تلاش‌های وافری که در راستای توسعه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سطح کشور صورت گرفته است، گفت: ورود دانشگاه‌های نسل سوم یا دانشگاه‌های کارآفرین به عرصه آموزش عالی، زمینه های پیشرفت همه جانبه کشور را فراهم می کند.

وی همچنین به بحث اعتبارات آموزش عالی اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بنا داریم در سال آینده این اعتبارات را به میزان دو برابر افزایش دهیم.

معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم دربخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های دانشگاه زنجان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه زنجان با قدمتی بیش از چهار دهه از صبغه خوبی برخوردار بوده و توانسته است به‌عنوان دانشگاه سرآمد در موضوع مدیریت سبز، خود را در کشور مطرح کند.

بر اساس این گزارش اسدالله درویش‌امیری استاندار زنجان نیز در این مزاسم گفت: نیاز امروز ما، وجود دانشگاه‌های پویا و فعال و نیز برخورداری از توان تحقیقی بالا از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است.

وی تصریح کرد: برای پیشرفت بیشتر در حوزه دانشگاهی و انسجام‌یافتن دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، فعالیت شورای آموزش عالی زنجان باید گسترش یابد.

درویش امیری در ادامه به ۴۲ ساله شدن دانشگاه زنجان اشاره کرد و این قدمت را نشانه تجربه و زحمات سالیان دراز محققان ارزیابی کردو گفت: باید با تمام وجود برای ارتقای سطح کیفی این نهاد علمی تلاش کنیم.

استاندار زنجان یادآور شد: هم اکنون دانشگاه زنجان با وجود ۱۰ هزار و ۴۰۰ دانشجو، بیش از ۴۰۰ عضو هیئت علمی و ۴۲ سال سابقه فعالیت مستمر در زنجان، به توسعه کامل رسیده است.

در ادامه این مراسم، دکتر خلیل جمشیدی رئیس سابق دانشگاه زنجان با اشاره به برخی از فعالیت‌های صورت گرفته در دوران سه ساله ریاست خود در این دانشگاه، اظهار داشت: در دوران مسئولیت بنده توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت کلید خورد و توانستیم ارتباط دانشگاه با صنعت را پررنگ‌تر کنیم.

وی اظهار کرد: در این سال‌ها توانستیم اعتبارات دانشگاه زنجان را دو برابر کرده و توسعه بخش های مختلفاین دانشگاه را فراهم کنیم.

در ادامه دکتر سیدمحسن نجفیان سرپرست دانشگاه زنجان در سخنانی با اشاره به اینکه دانشگاه باید در رفع مشکلات جامعه به یاری دستگاه‌های اجرایی بشتابد، گفت: دانشگاه رنجان از ظرفیت و پتانسیل های بالایی برخوردار است و می تواند در رفع مشکلات استان زنجان به کمک دستگاه های اجرایی بیاید.

گفتنی است در پایان این مراسم از خدمات سه ساله دکتر خلیل جمشیدی تجلیل و دکترسید محسن نجفیان به عنوان سرپرست دانشگاه زنجان معرفی شد.

 


( ۱ )