برگزاری نشست هم اندیشی دانشگاه وصنعت درشهرکرد

۳۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۷ کد : ۳۲۶۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۴
نشست هم اندیشی دانشگاه وصنعت با حضور دکتربرات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فنآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرکرد برگزار شد.
برگزاری نشست هم اندیشی دانشگاه وصنعت درشهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نشست هم اندیشی دانشگاه وصنعت در شهرکرد، با حضور دکتر قبادیان، دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد، مهندس نعیم امامی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعی از روسای دانشگاه ها و صاحبان صنایع استان چهار محال وبختیاری با هدف تسهیل ارتباط دو سویه صنعت‌گران و دانشگاهیان در محل سازمان صنعت معدن و تجارت استان برگزار شد.

دراین نشست دکترقبادیان طی سخنانی گفت: در طول تاریخ کشور تا الان رابطه میان صنعت و معدن و دانشگاه ها فراز و نشیب داشته است. امیدوارم بتوانیم اعتماد بین دانشگاه و صنعت را بالا ببریم.

وی افزود: مسئله تولید ما فقط پول نیست، ما باید تولید خود را علمی کنیم وآموزش‌های غیر رسمی و کوتاه مدت برای ورود فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به صنعت و در نهایت ایجاد اشتغال موثر هستند.

دکترقبادیان در مورد آموزش‌های لازم به کارمندان گفت: کسی که ۳۰ سال می خواهد خدمت کند باید در طی ۳۰ سال علم ومعلومات او به روز باشد و آنها که می خواهند آموزش بدهند باید شرایط لازم را داشته باشند. هنگامی که صحبت از ارتباط صنعت و دانشگاه می کنیم باید ببینیم چه اقداماتی انجام شود و با این شاخص ها هم صنعت و هم دانشگاه ها باید تلاش کنند تا یک رابطه دو سویه برقرار شود.

دکترشامحمدی نیز طی سخنانی ضمن تبریک روز صنعت معدن و تجارت گفت: با وجود کارهای زیادی که دانشگاه انجام داده است هنوز پیوند بین دانشگاه و صنعت کامل نشده است و ما به عنوان مدیر باید مسیر را تسهیل کنیم که بین دانشگاه و دانشجوی ما با صنعت و صنعتگر ارتباط برقرارشود و برای برقراری این ارتباط باید یک شیوه نامه یا قراردادی باشد که نحوه ارتباط را قانونی و تسهیل کند و رسیدن به شیوه نامه مشترک، بدون شکل گیری و حضور در این جلسات امکان ندارد و این نشست ها امکان تعامل و ارتباط را بیشتر می کند.

گفتنی است دراین نشست روسای دانشگاه ها و صاحبان صنایع استان نظرات خود را برای تعامل هرچه بیشتر بین دانشگاه و صنعت مطرح کردند.

کلید واژه ها: شهرکرد