مراسم تکریم و معارفه مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه یزد، علوم پزشکی و آزاداسلامی یزد برگزار شد

۳۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۷ کد : ۳۲۶۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۲۱
در مراسمی با حضور ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و جمعی از مدیران ارشد دانشگاه های استان، مسئولان جدید دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های یزد، علوم پزشکی و آزاد اسلامی یزد معرفی شدند.
مراسم تکریم و معارفه مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه یزد، علوم پزشکی و آزاداسلامی  یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که در دانشگاه یزد برگزار شد، حجت الاسلام مهدی حرزاده به سمت مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد‌، حجت الاسلام سعید متوسل به عنوان مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یزد و حجت الاسلام و المسلمین حسن زارع به عنوان مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد یزد معرفی شدند.

حجت‌الاسلام مهدی حرزاده مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه یزد در ابتدای این نشست گفت: رضای خدا باید مهمترین محرک و انگیزه برای همه مسئولان باشد تا بتوانیم مایه عزت و سربلندی اسلام باشیم.

در ادامه این نشست دکتر محمد صالح اولیا رئیس دانشگاه یزد دستیابی به سعادت را هدف اصلی بشر عنوان کرد و گفت: سعادت بزرگترین و برترین هدف انسان در طول تاریخ بوده است.

وی افزود: دو کلیدواژه ای که می توان آنها را عاملی برای دستیابی به سعادت دانست تقوا و عمل صالح است و برای نیل به هدف اصلی بشری که همان سعادت است دو گام لازم است؛ نخست، دوری از بدی ها و دوم، تعادل برقرار کردن بین خیرات و نیکی ها.

وی تصریح کرد: بحث عقلانیت و عاطفه نیز در همین حوزه می توانند مورد توجه قرار گیرند. دفاتر نهاد مقام معظم رهبری نیز در عمل و سیره به عنوان نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها در حقیقت به دنبال پیاده کردن روش پیامبر در خصوص هدایت جامعه اند و انتظار ما این است که دفاتر نهاد بتوانند این امر مهم را محقق کنند.

دکتر اولیا با بر شمردن اهمیت خدمت صحیح و صادقانه در مسئولیت های محوله خاطر نشان کرد: این جلسه تکریم و معارفه را می توان تذکری جدی برای خود ما نیز تصور کرد.

وی در ادامه صحبت‌های خود به تلاش بلندمدت حجت‌الاسلام متوسل مسئول نهاد رهبری در دانشگاه یزد اشاره کرد و افزود: در این مدت می توان مشخصه بارز ایشان را تلاش گری دلسوزانه و مخلصانه در راه انجام وظایف دانست. وی درخصوص معرفی حجت الاسلام حرزاده هم گفت؛ روحیه علمی ایشان برای کاربردی کردن پایان نامه ها را می توان نمودی از تلاش های دلسوزانه در راستای ارتقای آموزش عالی دانست.

وی تصریح کرد: موضوع جهت گیری الهی از موضوعاتی است که در دستور کار دانشگاه آزاد قرار داشته است که حجت الاسلام حرزاده نیز نقشی بسیار مهم در این زمینه داشت.

وی اظهار کرد: موضوع کاربردی شدن پایان نامه ها نیز از دیگر اقداماتی است که با همکاری ایشان اخیراً مورد بررسی قرار گرفته است. این همکاری منشاء حرکات خوبی در دانشگاه آزاد بوده است.

حجت الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از زحمات حجت‌الاسلام محمدحسین متوسل و آرزوی موفقیت برای حجج اسلام حرزاده، زارع و سعید متوسل گفت: دو عبارت کلیدی مهمی در روایات ما وجود دارد که راهگشای معضلات ما در حال حاضر است. یکی صدق الحدیث و دیگری اداء الامانه. امام صادق علیه السلام در نامه ای به یکی از اصحابش می گوید اگر می خواهی بدانی علی چگونه علی شد باید بدانی که این دو عمل، سر لوحه اقدامات علی بوده است.

وی افزود: در شورای شش نفره هم امام علی علیه السلام صدق گفتار را فدای حاکمیت و زمامداری نکرد و این نکته آموزنده بسیار مهمی برای ما است. مورد دیگر امانت و امانت داری است. منظور از امانت و امانتداری در نگاهی کلان عمل به مسئولیت ها و تعهد به انجام وظایف است.

وی تصریح کرد: وظیفه مهم دانشگاه این است که به دانشجویان به عنوان امانتی نگاه کند که نه تنها می بایست در رشد ابعاد علمی او تلاش شود بلکه باید تمام ابعاد وجودی انسانی به صورت متوزان در وی رشد کند. در این بین استادان نقش کلیدی و جایگاه راهبردی دارند.

در پایان این مراسم احکام و هدایایی به مسٰئولان جدید و قبلی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان یزد تقدیم شد.