دیدار رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری

۳۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۵ کد : ۳۲۶۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۱
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسه و نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم در دفتر مجمع عالی مدرسین قم دیدار و گفتگو کرد.
دیدار رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حاجی زاده ذاکر در آغاز سخنانش دیدار با علما و بزرگان را همواره ره‌آوردی روشن برای ادامه مسیر خدمت به مردم عنوان کرد و ضمن ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های پژوهشگاه، ایجاد و توسعه گفتمان دریا محور در کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی در ادامه این گفتگو از وضعیت کشتی اقیانوس پیمای «کاوشگر خلیج فارس» متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی توضیحاتی ارایه و افزود: این کشتی فرصت مناسبی جهت توسعه فعالیت دریایی و اقیانوسی برای کشور است و بدون شک ظرفیت‌های گسترده ای که در این خصوص ایجاد می شود امنیت، توسعه و افزایش درآمد ناخاص ملی را در کشور در پی خواهد داشت.

دکتر حاجی زاده ذاکر با اشاره به اهتمام پژوهشگاه در راستای رونق و توسعه مراکز پژوهشی تابعه پژوهشگاه در کنار سواحل جنوب و شمال کشور به عنوان خط مقدم فعالیت های میدانی و پژوهشی، خاطر نشان کرد: با تلاش های صورت گرفته در ابتدای سال جاری تعداد اعضای هیئت علمی پژوهشگاه افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

در ادامه این دیدار، مهندس احسان عابدی معاون توسعه و پشتیبانی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) ضمن ارایه توضیحاتی از عملکرد مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس چکیده ای از طرح های پژوهشی درون سازمانی و برون سازمانی اعضای هیئت علمی در راستای سیاست های کلان پژوهشگاه و همسو با نیازهای پژوهشی استان بوشهر را گزارش کرد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در این دیدار، ضمن قدردانی از تلاش ها و حمایت های دکتر حاجی زاده ذاکر و آرزوی توفیق روز افزون برای پژوهشگاه، اظهار داشت: باید در انجام تمام امور با توکل به خداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) عمل کرد و از این طریق است که می توان مسائل را حل و مشکلات را پشت سر گذاشت.