رئیس کل دادگستری استان البرز از پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد

۳۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۵ کد : ۳۲۶۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۰
فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: دستگاه قضایی استان، خود را مکلف به حمایت از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان می‌داند.
رئیس کل دادگستری استان البرز از پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پارک علم و فناوری البرز میزبان احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز، شاکرمی دادستان کرج، دادستان‌ها و روسای دادگستری شهرستان‌های استان و معاونان مربوطه بود.

در این بازدید، دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام محمد صادق (ع)، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، به جایگاه مهم شرکت‌های فناور و دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید آنان، یکی از مهم‌ترین وظایف حاکمیتی است.

وی درخصوص اهمیت ارتباط شرکت‌های دانش بنیان با دستگاه قضایی اظهار داشت: در برخی از مباحث دانش بنیانی ممکن است ضعف قانونی وجود داشته باشد و یا قوانین موجود، آشنا شدن مجریان قانون و مدیران مربوطه با محیط کسب و کارهای دانش بنیان ضروری باشد. یکی از وظایف پارک‌های علم و فناوری در جهت رسیدن به اهداف مشخص شده در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در حوزه اقتصاد دانش بنیان بوده که در انی راستا این حوزه به دستگاه‌های مختلف مقننه، مجریه و قضائیه معرفی می‌شود.

فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز، با اشاره به مسئولیتی که نامگذاری اقتصاد مقاومتیی، تولید و اشتغال برعهده تمامی دستگاه‌ها ایجاد می‌کند گفت: با توجه به نقشی که باید در حمایت از سرمایه‌گذاری در استان داشته باشیم و با هدف آشنایی بیشتر با پارک علم و فناوری البرز و واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در آن در این مرکز حضور پیدا کردیم و در این بازدید شاهد دستاوردها و فناوری‌های بسیار ارزشمندی بودیم که مسلماً این فناوری‌ها می‌تواند در آینده کشور بسیار نقش‌آفرین باشد و می‌تواند پایه و اساس اقتصاد مقاومتی کشور را تشکیل دهد.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: کشور به تولید دانش فنی و بومی‌سازی آن نیاز ضروری دارد و به لطف الهی، با وجود فناوران، دانشمندان و نخبگان کشوری و استانی، شاهد دستاوردهای بسیار خوبی بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: در پارک علم و فناوری البرز فرآیند حمایت از نخبگان و فناوران جوان کشور و مباحث تبدیل ایده به محصول و ثروت روند بسیار خوبی طی می‌کند و دستگاه قضایی استان نیز خود را مکلف به حمایت از این مجموعه می‌داند.

فاضلیان دلیل اصلی بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را در مباحث اقتصادی نهفته دانست و افزود: اگر بتوانیم در توسعه اقتصاد از دانش بومی نخبگان و فناوران داخلی استفاده کنیم و زمینه‌های پیوند صنعت و دانشگاه را تقویت کنیم، شاهد رشد روزافزون اقتصادی و به همان نسبت کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم بود.