امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه بغداد

۳۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۳ کد : ۳۲۶۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۶
در ادامه حضور هیئت اعزامی دانشگاه فردوسی مشهد در دانشگاه بغداد یادداشت تفاهم همکاری‌های علمی میان دو طرف به امضای دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر عبد الرسول رئیس دانشگاه بغداد رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه بغداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، بر اساس این یادداشت تفاهم، دو طرف نسبت به تبادل اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نیز ارائه فرصت‌های مطالعاتی در حوزه‌های مورد توافق طرفین به توافق رسیدند.

بر اساس یکی دیگر از بندهای این یادداشت تفاهم، طرفین درخصوص تبادل مواد و متون درسی، انتشارات علمی، همکاری و مشاوره در تدوین برنامه‌های درسی، تدوین طرح‌های تحقیقاتی مشترک، ارائه دوره‌های تقویت سطح علمی مدرسان طبق برنامه اجرایی، به توافق رسیدند.

برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی و کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و نیز انتشار مقالات مشترک و متون آموزش از دیگر نکات مهم مورد توافق طرفین بود.

در همین راستا، دانشگاه فردوسی مشهد تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی سه دوره و کارگاه آموزشی با حضور استادان دانشگاه فردوسی برای مدرسان و اعضای هیئت علمی دانشکده‌های علوم پایه، ریاضی و زبان وادبیات فارسیِ دانشگاه بغداد برگزار خواهد کرد.