دانشگاه تبریز و موسسه رازی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۲۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۰ کد : ۳۲۶۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۶
دانشگاه تبریز و موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های علمی استادان و توانایی های دو طرف، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
دانشگاه تبریز و موسسه رازی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این زمینه گفت: این سند همکاری مشترک در ۹ ماده و دو تبصره در راستای اهداف سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در جهت بهره مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی و از آنجایی که ارتباط و همکاری بین موسسات علمی، آموزشی و تحقیقاتی می تواند به ارتقاء کمی و کیفی هدفها و برنامه های مشترک یاری رساند، این تفاهم نامه منعقد شده است.

دکتر محمدرضا پورمحمدی، استفاده از توانایی های علمی و توسعه همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در جهت ارتباط سازمان یافته بین موسسه رازی و این دانشگاه به منظور برطرف کردن نیازهای متقابل را از دیگر اهداف این همکاری مشترک برشمرد و افزود: همکاری و هماهنگی جهت تولید دانش فنی و تجاری سازی یافته های طرفین در ارتباط با واکسن های دام، طیور و آبزیان از جمله موضوعات این تفاهم نامه است.

رئیس دانشگاه تبریز، تاسیس شرکت های دانش بینیان مشترک، برگزاری همایش ها در سطح منطقه ای و ملی، اجرای طرح های مشترک، چاپ و انتشار مقالات، اجرای پایان نامه های دانشجویی و حمایت از آنها، برگزاری دوره ها و کارگاه های مشترک، هماهنگی و ساماندهی بازدید علمی دانشجویان از موسسه رازی، استفاده از امکانات متقابل و... را از دیگر برنامه های این تفاهم نامه مشترک بیان کرد.

دکتر مسعود هاشم زاده، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نیز در حاشیه امضای این تفاهم نامه مشترک، با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه برتر و جامع کشور است، تصریح کرد: این موسسه آماده هرگونه توسعه همکاری مشترک است، چرا که با توسعه همکاری های مشترک و استفاده از ظرفیت های طرفین می توان با رفع نیازهای تحقیقی راه های توسعه را سریع تر پیمود.

گفتنی است این تفاهم نامه مابین دانشگاه تبریز به نمایندگی دکتر محمدرضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز و موسسه رازی به نمایندگی دکتر مسعود هاشم زاده، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به امضا رسید.