اصلاح سطح بیولوژیکی نایتینول پرینت شده سه بعدی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۲۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶ کد : ۳۲۵۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۴
دکترزهرا گرگین موفق به اصلاح سطح بیولوژیکی نایتینول متخلخل پرینت شده سه بعدی تولید شده با روش Additive Manufacturing با هدف کاربرد در مهندسی بافت استخوان به عنوان داربست استخوانی با خواص استخوان سازی بهبود یافته شد و نتایج این دستاورد را در ژورنال معتبر ACS Applied Materials and Interfaces به چاپ رساند.
اصلاح سطح بیولوژیکی نایتینول پرینت شده سه بعدی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این ژورنال آخرین دستاوردهای مربوط به تحقیقات بین رشته ای شیمی، مهندسی، فیزیک و بیولوژی را با تمرکز بر اینکه چگونه مواد تازه شناخته شده می توانند برای رسیدن به کاربردهای پیشرفته و ویژه مورد استفاده قرارگیرند را به چاپ می رساند. این ژورنال معتبر بین المللی دارای ضریب تاثیر برابر با ۷٫۵ و میزان ارجاعات بیش از ۸۰ هزار می باشد.

علاوه براین مقاله دیگری نیز با هدف اصلاح سطح تیتانیوم پرینت شده سه بعدی در همین ژورنال توسط ایشان و همکاران شان به چاپ رسیده است.

دکتر گرگین دارای مقالات دیگری در ژورنال International journal of oral and maxillofacial implants که یکی از مجلات معتبر بین‌المللی در حوزه دندانپزشکی و ایمپلنت دندانی می باشد، هستند. همچنین نتایج حاصل از تحقیقات این محقق در کنفرانس مطرح SFB در کشور آمریکا ارائه شده است.

گفتنی است از دیگر دستاورد های دکتر گرگین می توان به ارائه سخنرانی در کشور اسپانیا در کنفرانس HYMA در کنار ارائه مقالات در سایر کنفرانس های معتبر در حوزه مهندسی، بیولوژی و مهندسی پزشکی در کشورهای سوئیس و یونان اشاره کرد.

کلید واژه ها: صنعتی کرمانشاه


( ۳ )