رئیس کمیته ملی المپیک:سرمایه گذاری در ورزش دانشگاهی کمک ویژه‌ای به ورزش ملی کشوراست

۲۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۷ کد : ۳۲۵۴۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۲۴
جلسه هماهنگی بیست و نهمین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان با حضور رئیس کمیته ملی المپیک، روسا و مسئولان فدراسیون های اعزامی به این رقابت ها در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد .
رئیس کمیته ملی المپیک:سرمایه گذاری در ورزش دانشگاهی کمک ویژه‌ای به ورزش ملی کشوراست

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص نفرات و کاروان های اعزامی به بازی های یونیورسیاد ۲۰۱۷ چین تایپه برگزار شد، مهندس کیومرث هاشمی ضمن ارزیابی حضور کاروان ورزشی دانشجویان ایران در دوره های گذشته این بازی ها گفت: وظیفه کمیته ملی المپیک حمایت از این رویداد است و همانند سایر ادوار در خدمت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه نگاه کمیته ملی المپیک به این رقابت ها مانند سایر مسابقات ورزشی کشور است، امیدواریم با حمایت فدراسیون های مربوطه بتوانیم نسبت به دوره های قبل در تعداد مدال و جایگاه، نتایج بهتری را کسب کنیم.

مهندس هاشمی افزود: فدراسیون ها باید نگاه ویژه ای به ورزش دانشجویی داشته باشند چون اکثر قهرمانان ما دانشجو هستند و با همدلی و هم فکری در این زمینه می توانیم کاروان خوبی را به این رویداد بزرگ جهانی اعزام کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت این مسابقات اظهار داشت: ما رقابت های ورزشی دانشجویی را بخشی از برنامه کمیته ملی المپیک قرار داده ایم و اهتمام ویژه ای نسبت به آن داریم چرا که سرمایه گذاری در ورزش دانشگاهی کمک ویژه ای به ورزش ملی کشوراست.

همچنین در این نشست دکتر دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با تشکر از توجه ویژه کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی به ورزش دانشجویی، با بیان اینکه نگاه ما هم همانند سیاست ورزش کشور مبنی بر حضور کیفی در رویدادهای برون مرزی در حوزه ورزش دانشجویی است، گفت: با نظر هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و کمیته فنی، تصمیم گرفته شد با توجه به سطح این رویداد و بررسی های به عمل آمده در خصوص رشته های یونیورسیاد و کسب بهترین نتیجه در بازی های المپیک دانشجویان جهان، هشت رشته را برای حضور در یونیورسیاد ۲۰۱۷ چین تایپه انتخاب کردیم که امیدوارم با حمایت مسئولان و فدراسیون های ورزشی بتوانیم حضوری موفق در رویداد پیش رو داشته باشیم.

در ادامه این نشست روسا و نمایندگان فدراسیون هایی که رشته های آنها در یونیورسیاد حضور دارند ضمن اعلام حمایت از تیم های ورزشی خود در این رقابت ها، گزارشی از برنامه های شان در خصوص برگزاری اردوها، آماده سازی ورزشکاران و نحوه همکاری برای حضور پر قدرت دانشجویان به این رویداد بیان کردند.

در این نشست دکتر اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، دکتر علی نژاد، پولادگر، پوریا، دکتر مرادی روسای فدراسیون های ووشو، تکواندو، بدمینتون، وزنه برداری، افشار دوست دبیر کل فدراسیون والیبال، رودکی مدیر تیم های ملی جودو، بشیریان، دکتر دادگان، دکتر علیزاده، دکتر پورکیانی، دکتر قراخانلو، دکتر نصیرزاده و خانم دکتر صفاری اعضای هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی نیز حضور داشتند.

گفتنی است بیست و نهمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان ۲۸ مرداد تا ۸ شهریور ماه در چین تایپه برگزارمی شود.


( ۱ )