اصلاح یک خبر : از رییس دانشگاه ارومیه به عنوان یکی از فعالان برترپژوهش استانی تجلیل شد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۰ کد : ۳۲۵۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۶۳
روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد : در خبر منتشره تحت عنوان  "پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حامیان برتر پژوهش معرفی و تجلیل شدند " که در تاریخ 25/09/94 ...
اصلاح یک خبر : از رییس دانشگاه ارومیه به عنوان یکی از فعالان برترپژوهش استانی تجلیل شد
روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد : در خبر منتشره تحت عنوان  "پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حامیان برتر پژوهش معرفی و تجلیل شدند " که در تاریخ 94/09/25 در خروجی سایت خبری این وزارت قرار گرفت ، نام دانشگاه ارومیه به عنوان یکی از چهار دانشگاه برتر تقدیر شده حامی پژوهش استانی ، به اشتباه دانشگاه صنعتی ارومیه درج شده بود که با پوزش از دکتر رحیم حب نقی ریاست محترم دانشگاه ارومیه که خود نیز در این مراسم حضور داشته و لوح تقدیر خود را از وزیر علوم دریافت کرده است ، این خبر بدین صورت اصلاح می شود :  
پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حامیان برتر پژوهش معرفی و تجلیل شدند
 با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از 4استاندار، 4 رئیس دانشگاه و 22 پژوهشگر، فناور، واحد پژوهشی و حامیان پژوهش و فناوری برگزیده کشور تجلیل شد. 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محسن شریفی دبیر جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر در این مراسم گفت: انتخاب پژوهشگران برتر، فرآیندی  دو مرحله ای است که مرحله نخست انتخاب در داخل دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و مرحله دوم در دبیرخانه جشنواره  انجام می شود.
وی افزود: امسال 171 پرونده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که هر پژوهشگر باید حداقل 120 امتیاز را کسب می کرد تا به مرحله دوم راه یابد که در نهایت و پس از داوری های تخصصی ، براساس شاخص های تعیین شده در جشنواره امسال، 16 نفر از دانشگاه ها، پژوهشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت، 3 نفر از انجمن ها و نشریه های علمی و 2 نفر به عنوان فناور نمونه برگزیده شده اند.
دکتر شریفی گفت : همچنین از دو مرکز  به عنوان حامیان پژوهش و فناوری تجلیل می شود.
پس از قرائت گزارش دبیر جشنواره و ارائه دیدگاه های سخنرانان، از استانداران آذربایجان غربی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کردستان و روسای دانشگاه های ارومیه، فردوسی مشهد، سیستان و بلوچستان و کردستان به عنوان فعالان برتر استانی تجلیل شد.
بر اساس این گزارش، در این مراسم در بخش دانشگاهی،  دکتر حسن بلخاری از دانشگاه تهران در رشته هنرهای تجسمی،  دکتر داود نعمت اللهی از دانشگاه بوعلی سینای همدان در رشته الکترو شیمی،  دکتر طاهر نیکنام از دانشگاه صنعتی شیراز در رشته مهندسی برق،  دکتر برات قبادیان از دانشگاه تربیت مدرس در رشته مکانیک ماشین های کشاورزی ،  دکتر کامران قائدی از دانشگاه اصفهان در رشته سلولی و مولکولی به عنوان برگزیده معرفی شدند.
همچنین دکتر حسن دانایی فرد از دانشگاه تربیت مدرس در رشته مدیریت دولتی،  دکتر محمود مهرداد شکریه از دانشگاه علم وصنعت ایران در رشته مهندسی مکانیک ، دکتر غلامرضا رزمی از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته دامپزشکی، دکتر کوروش فتحی واجارگاه از دانشگاه شهید بهشتی در رشته برنامه ریزی درسی، دکتر محمد مهدی نجف پور از دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان در رشته شیمی به عنوان دیگر برگزیدگان بخش دانشگاهی  مورد تجلیل قرار گرفتند.
هیئت داوران جشنواره امسال همچنین سید مسعود هوشمند از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری را در رشته ژنتیک پزشکی به عنوان پژوهشگر برگزیده پژوهشگاه های وابسته به وزارت علوم معرفی کرد و علیمراد رشیدی از پژوهشگاه صنعت نفت در رشته مهندسی شیمی و قاسم حسینی سالکده از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در رشته ژنتیک به عنوان پژوهشگران برگزیده پژوهشگاه وابسته به دستگاه های اجرایی مورد تجلیل قرار گرفتند.
در این مراسم همچنین  دکتر حسین حسین زاده از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته دارو سازی، دکتر مجید اسدی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در رشته تصویر برداری پیشرفته و دکتر یدالله امیدی ازدانشگاه علوم پزشکی تبریز در رشته دارو سازی سلولی به عنوان پژوهشگران برگزیده دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت معرفی شدند.
مهرداد فوج لعلی از پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی و محمد مختارزادگان از پارک علم و فناوری استان فارس نیز فناوران برگزیده شانزدهمین جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری بودند.
براساس رای هیئت داوران، انجمن علمی مهندسی گاز ایران، نشریه علمی پردازش و مدیریت اطلاعات و قطب علمی گاز دانشگاه شیراز به عنوان های واحدهای پژوهشی برتر در این جشنواره را کسب کردند.
همچنین از مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران و وزارت صنعت،معدن و تجارت به عنوان حامیان پژوهش و فناوری کشور قدردانی شد.


​​