بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند

۲۶ تیر ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۶ کد : ۳۲۵۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۶
دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای توسعه آموزش های مهارتی و کاربردی در کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند .
بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید در دیدار با رؤسای مراکز علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد گفت: شناسایی نیازهای آموزش استان‌ها درحوزه مهارتی و تربیت نیروی انسانی در این زمینه از اهداف این دانشگاه است.

وی افزود: این دانشگاه به منظور ترغیب تحصیل دانشجو در رشته‌های مهارتی در حال مذاکره با مراکز استان‌ها و خیرین است که بخشی از شهریه دانشجو توسط آنان پرداخت شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با بیان فعالیت هزار و ۷۰ مرکز زیر نظر این دانشگاه در استان‌ها اظهارداشت: با توجه به گستردگی بیش از حد دانشگاه علمی کاربردی، در گذشته در پی اقدام مسئولان این دانشگاه برای ارائه خدمات کیفی و بهتر، بیش از ۲۰۰ مرکز تجمیع و تعطیل شده و تعداد این واحدها اکنون به حدود ۸۵۰ مرکز تقلیل یافته است.

دکترامید تأکید کرد: مراکزی که دارای اساسنامه نباشند در بهمن ماه نمی توانند پذیرش دانشجو داشته باشند.

وی با اشاره به اشتغال‌محور و مهارتی بودن رشته‌های علمی کاربردی، اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربری از جوانان استان چهارمحال و بختیاری خواست با توجه به خالی بودن ظرفیت رشته‌های مهارتی، به جای تحصیل در رشته‌هایی که در جامعه نیازی به آنان نیست در رشته‌های مهارتی تحصیل کنند که در این زمینه باید در سطح کشور فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

دکتر فرید براتی رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی چهارمحال و بختیاری نیز دراین جلسه اظهارداشت: براساس نظرسنجی های انجام شده بیش از ۸۰ درصد دانشجویان از تعامل مسئولان مراکز علمی کاربردی استان اظهار رضایت دارند.

 

وی توجه و تمرکز ویژه به بخش فرهنگی در این دانشگاه را بیش از هر زمان دیگر ضروری دانست و از تلاش دانشگاه علمی کاربردی استان برای راه اندازی باشگاه دانشجویان (مرکز ارائه خدمات رفاهی)، تشکیل مرکز توسعه کارآفرینی برای اجرای تخصصی دوره های کارورزی و ایجاد مراکز خوشه ای فناوری خبر داد.

گفتنی است دراین جلسه رؤسای ۱۲ مرکز علمی کاربردی استان حضور داشتند که به بیان مشکلات آموزشی خود پرداختند.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی