باحضور قائم مقام وزیرعلوم دراموربین الملل، نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها ومراکزآموزش عالی وپژوهشی منتخب کشوردر مشهد برگزارشد

۲۴ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۱ کد : ۳۲۴۶۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۲۷
باحضور قائم مقام وزیرعلوم دراموربین الملل و رئیس مرکزهمکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم،‌ دهمین نشست مشورتی معاونان ومدیران بین الملل دانشگاه‌ها ومراکزآموزش عالی و پژوهشی منتخب کشور دردانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.
باحضور قائم مقام وزیرعلوم دراموربین الملل، نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها ومراکزآموزش عالی وپژوهشی منتخب کشوردر مشهد برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترحسین سالارآملی به تمرکز فعالیت های دانشگاهی و پژوهشی با کشورهای هدف در حوزه توسعه و حوزه کیفی و تعمیق فعالیت ها به سطوح هیئت علمی، گروه ها، دانشکده ها و توسعه برنامه های مشترک، پروژه های مشترک در دوره تحصیلی و توسعه دیپلماسی علمی-فناوری، کرسی های زبان فارسی و ایران شناسی و جذب دانشجو و توجه به فعالیت های ملی کارگروه ها تاکید کرد.

وی به گسترش تعاملات علمی بین المللی در دولت یازدهم اشاره کرد و درادامه افزود: ۲۵۰ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کنند و همچنین ۵۰۰۰ نفر از استادان دانشگاه های خارجی تا پایان سال ۱۳۹۶ جهت تدریس، سمینار و همکاری های علمی در دانشگاه های ایران حضور پیدا کنند.

قائم مقام وزیرعلوم، درامور بین الملل درخصوص پروژه های مشترک میان دانشگاه های ایران و سایر کشورها اظهارداشت: در سال ۱۳۹۵ تعداد این پروژه ها ۲۳۵ بوده است که انتظار می رود در سال ۱۳۹۶ به ۸۲۰ پروژه افزایش پیدا کند.

براساس این گزارش دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در سخنانی به بیان ظرفیت ها و امکانات دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت و تاکید کرد: دیپلماسی علمی و همکاری های بین المللی در دانشگاه فردوسی مشهد از اولویت های این دانشگاه است.

وی افزود: باتوجه به رویکردهای دولت تدبیر و امید در زمینه دیپلماسی علم و فناوری موفقیت های بسیار کسب شده است که اگر موانع و مشکلات موجود نبودند مسیر موفقیت بیش از اینها پیموده می شد.

گفتنی است دراین نشست مدیران همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه های فردوسی مشهد، یزد، خوارزمی، اصفهان و سیستان و بلوچستان گزارش فعالیت های کارگروه دانشگاه های خود را در ارتباط با همکاری‌های علمی بین المللی با کشورهای هند، مجارستان، اتریش، سوئیس و پاکستان ارائه کردند.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد