با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ،پنجمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه یک در دانشگاه الزهرا(س) برگزارشد

۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۲۴۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۹۷
پنجمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه یک با حضور دکتر محمد روشن ، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم وباموضوع بررسی مسائل مرتبط با مستندسازی اموال غیرمنقول دانشگاه ها در کمیسیون مستندسازی معاونت حقوقی ریاست جمهوری دردانشگاه الزهرا(س) برگزارشد.
با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ،پنجمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه یک در دانشگاه الزهرا(س) برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکتر روشن در سخنانی اخذ و تایید نظرات کارشناسان حقوقی در ارتباط با پیش‌نویس مصوبات هیئت امنای دانشگاه و سایر ضوابط و مقررات که توسط واحدهای مختلف در دانشگاه مصوب می‌شود، تبیین و بر ضمیمه شدن نظرات حقوقی به کلیه پرونده‌های یاد شده تاکید کرد.

وی همچنین پیگیری پرونده‌های قضایی و مستندسازی اموال غیرمنقول را از ضروریات امور محوله به دفاتر حقوقی دانشگاه ها دانسته تا این اموال در معرض تضییع قرار نگیرند و از هر تعدی و تجاوزی مصون بمانند.

سپس دکترعباسی رئیس امور حقوقی دولت در خصوص مباحثی همچون عملکرد کمیسیون مستندسازی تغییر بهره‌بردار اموال غیر منقول دانشگاه ها و معرفی یک نماینده خاص در امور غیرمنقول از طرف دانشگاه ها به عنوان رابط میان دانشگاه با کمیسیون مستندسازی جهت تسهیل امور مربوطه سخنرانی کرد.

رئیس امور حقوقی دولت در ادامه با بیان اینکه اموال دولتی همان اموالی هستند که به تملک دولت درآمده‌اند ضوابط حاکم بر اموال دانشگاه ها را تشریح و دانشگاه ها را از این لحاظ قریب به شرکت‌های دولتی معرفی کردند و مباحث خود را حول چهار محور اصلی به تفصیل تبیین کرد.

دکترقربانپورمدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد و دارایی نیز طراحی سیستم سادا را برای جمع‌آوری دقیق اطلاعات اموال و املاک دولتی توضیح داده و گفت: با ثبت اطلاعات املاک و اموال در سیستم سادا ماهیت و وضعیت املاک تغییر نخواهد کرد. براین اساس سادا مبنای اطلاعات اموال غیرمنقول دستگاه ها خواهد بود و دولت با این اطلاعات از دارایی‌های خودآگاهی یافته و بر مبنای این اطلاعات برنامه‌ریزی‌های کلان را انجام می‌دهد.

در پایان مدیران حقوقی دانشگاه ها و کارشناسان شرکت کننده در این نشست دیدگاه ها و نقطه نظرات خودرابامسئولان و دست‌اندرکاران حاضر در نشست در میان گذاشتند.

گفتنی است در این نشست دکترمهناز ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا (س)، دکتر روشن معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکترعباسی رئیس امور حقوقی دولت، دکترقربانپور مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد و دارایی، فروغی مشاور معاونت حقوقی ریاست جمهوری، میرسلیمانی رئیس امور مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی، گودرزی معاون مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد و دارایی، تفقدی مدیرکل امور املاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک و دکترآقابابایی مدیرکل دفترحقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشتند.

کلید واژه ها: الزهرا(س)


( ۱ )